ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія підвищила вік сексуальної згоди з 13 до 16 років (ВІДЕО)

Велика Епоха
Парламент Японії (Kyodo News via AP)

Парламент Японії в п'ятницю підвищив з 13 до 16 років вік сексуальної згоди (який залишався незмінним понад століття і був одним із найнижчих у світі), на тлі закликів до більшого захисту дітей і жінок.

Ця зміна стала частиною перегляду законів, пов'язаних зі злочинами на сексуальному ґрунті. Крім того, у п'ятницю парламент ухвалив новий закон про підвищення обізнаності про проблеми ЛГБТК+, який активісти розкритикували за те, що він не гарантує рівних прав для сексуальних меншин.

Реформи, що забезпечують більший захист жертв сексуальних злочинів і суворіше покарання нападників, повільно просуваються в країні, де в законодавчій і судовій гілках влади довгий час домінували чоловіки.

У 2017 році Японія вперше за 110 років переглянула свій кримінальний кодекс щодо сексуальних злочинів. Серія виправдувальних вироків у справах про сексуальне насильство і випадки отримання сексуальних знімків дівчаток і жінок без їхньої згоди, що почастішали, викликали обурення громадськості, що і стало поштовхом до внесення нових змін.

Згідно зі змінами, ухваленими в п'ятницю, сексуальний контакт з особою, яка не досягла 16-річного віку, вважається зґвалтуванням. Вони визначають вісім сценаріїв "статевих злочинів без згоди" — новий термін для примусу до статевого акту, включно з нападом під впливом алкоголю або наркотиків, страху або залякування.

Вони також забороняють зйомку, розповсюдження та зберігання сексуально експлуатованих зображень, зроблених без згоди.

Термін давності за сексуальними злочинами також було продовжено на п'ять років, до 10 років за статевий акт без згоди. За цей злочин тепер загрожує до 15 років позбавлення волі, а "фотовуайєризм" може бути покараний позбавленням волі на строк до трьох років.

Зміни були частково спричинені справою в Нагої, в якій батько, який зґвалтував свою 19-річну доньку, був виправданий судом, який ухвалив, що хоча донька не давала своєї згоди, вона не чинила активного опору. Це рішення викликало загальнонаціональні протести.

Активісти заявили, що новий закон про ЛГБТК+ загрожує їм, замість того щоб сприяти рівності, через зміни, внесені в останню хвилину, які, вочевидь, були зроблені на догоду супротивникам прав трансгендерів.

Японія є єдиним членом Групи семи провідних промислово розвинених країн, у якій немає правового захисту ЛГБТК+. Підтримка одностатевих шлюбів та інших прав зросла серед японської громадськості, але опозиція залишається сильною в правлячій Ліберально-демократичній партії, відомій консервативними цінностями і небажанням просувати гендерну рівність і сексуальну різноманітність.

В остаточній версії закону йдеться, що "несправедлива дискримінація" неприйнятна, але не міститься чіткої заборони на дискримінацію.

У ньому йдеться про те, що мають бути створені умови, щоб "усі громадяни могли жити спокійно", що, на думку активістів, свідчить про те, що керівна партія віддала перевагу проблемам противників рівних прав, а не правам сексуальних меншин.

"Закон не дивиться на нас і наші випробування, а натомість дивиться в бік тих, хто завдає нам болю", — сказала Мінорі Токієда, трансгендерна жінка. "Я глибоко стурбована тим, що закон ставиться до нас так, наче наша присутність загрожує почуттю безпеки людей".