ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

YouTube скасував цензуру щодо фальсифікації виборів у США

Велика Епоха
Логотип YouTube. (Lionel Bonaventure/AFP via Getty Images)

YouTube визнав, що вирішив відступити від своєї політики цензури контенту, пов'язаного з виборами у США. Платформа оголосила, що більше не буде видаляти повідомлення, які ставлять під сумнів результат президентських виборів 2020 року, включно зі звинуваченнями у фальсифікації результатів голосування.

Компанія зробила цю заяву у блозі в п'ятницю, приблизно за два місяці після відновлення акаунта колишнього президента Дональда Трампа на YouTube, пише Forbes.

Акаунт Трампа на YouTube призупинили після вторгнення в Капітолій 6 січня, коли колишній президент заявив, що вибори 2020 року було фальсифіковано.

Політику YouTube щодо "дезінформації про вибори" було запроваджено в грудні 2020 року, і компанія оголосила, що за цей час вона видалила десятки тисяч відео на цю тему.

"Ми добре подумали, перш ніж внести цю зміну", — заявили в YouTube, пославшись на "змінений ландшафт", у якому повним ходом триває виборча кампанія 2024 року, і пояснили, що видалення контенту, пов'язаного з виборами, може перешкодити політичному дискурсу.

"У поточному контексті ми вважаємо, що, хоча видалення такого роду контенту може допомогти в боротьбі з дезінформацією, воно також може мати ненавмисний ефект обмеження політичного дискурсу без фактичного успіху в значному зниженні ризику насильства або іншої шкоди в реальному світі", — заявила компанія.

YouTube пообіцяв припинити видаляти контент, який стверджує, що "широко розповсюджене шахрайство, помилки або зловживання мали місце на президентських виборах у США 2020 року та в інші роки".

Однак політика боротьби з передвиборчою дезінформацією — це лише один зі способів, за допомогою якого YouTube формує політичні дискусії, при цьому інші елементи його машини модерації контенту залишаються на місці.

У додатковому попередженні Youtube пояснив, що їхня політика, ймовірно, змінюватиметься в міру проведення виборів 2024 року.

"Ми будемо зберігати пильність під час виборів, як ми робили це у 2020 і 2022 роках", — заявили в YouTube. "У нас є спеціальна група з виборів, що складається з наших відділів розвідки, довіри і безпеки та продуктів, яка стежить за розвитком подій у режимі реального часу і за необхідності вносить зміни в нашу стратегію".

Консерватори звинувачують YouTube та інші соціальні мережі у політичній упередженості та обмеженнях свободи слова.