ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США немає "ефективного інструменту", щоб зупинити крадіжку американських технологій Китаєм

Велика Епоха
Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін (у центрі) разом із китайськими та іноземними військово-морськими чиновниками аплодує після групового фото під час заходу, присвяченого 70-річчю Військово-морських сил Народно-визвольної армії Китаю (НВАК), Циндао, провінція Шаньдун, 23 квітня 2019 року. (Mark Schiefelbein/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати не мають ефективного інструменту для адекватної боротьби з широко поширеним шпигунством і крадіжкою інтелектуальної власності, що здійснюються комуністичним режимом Китаю, за словами чиновника Міністерства фінансів США.

Помічник міністра фінансів США Пол Розен заявив, що, попри багаторічну конкуренцію й тривалу крадіжку інтелектуальної власності, Сполучені Штати не розробили інструментів, необхідних для виявлення й запобігання тривалому передаванню чутливих американських технологій Китаю.

Розен додав, що адміністрація Байдена прихильна до "ревного" захисту інтересів безпеки США й за необхідності буде віддавати пріоритет цим інтересам перед економічним розвитком, але їй необхідні додаткові інструменти.

"Ми не підемо на компроміс у питаннях національної безпеки, навіть якщо вони змушують іти на компроміс з економічними інтересами", — сказав Розен.

Висловлювання Розена підтверджують свідчення експертів, дані в Конгресі торік, у яких ідеться про те, що Комуністична партія Китаю (КПК) займається антиконкурентною та антивільною ринковою практикою в глобальному масштабі, й що Сполучені Штати не мають адекватних інструментів для захисту своїх інтересів.

Голова комітету сенатор Шеррод Браун заявив, що Сполучені Штати протягом кількох десятиліть проводили політику, яка сприяла зміцненню Китаю коштом американського народу. За його словами, нинішні труднощі, з якими стикається країна в протистоянні з Китаєм, викликані політикою, яка сприяла корпоративним прибуткам, а не добробуту американців.

"Занадто довго наша політика щодо Китаю обслуговувала транснаціональні корпорації й не допомагала сім'ям робітників. Вона зруйнувала місцеві спільноти, підірвала нашу виробничу базу та міжнародну конкурентоспроможність", — сказав Браун.

Браун додав, що американські політики "знали", що корпорації знищать мільйони робочих місць у США на користь дешевої робочої сили в Китаї, але все одно надали цьому режиму в 1990-х роках постійний статус найбільшого сприяння в торгівлі. Відтоді адміністрації, що змінювали одна одну, не змогли виправити дисбаланс на користь Китаю.

Тому, за його словами, "ризики, створювані китайською комуністичною партією", вимагають негайних дій.

За матеріалами The Epoch Times USA