ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Учасники Ukraine Recovery Conference обіцяють надати 60 млрд євро на відновлення країни (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України виступає на конференції. (president.gov.ua)

Іноземні донори пообіцяли 60 мільярдів євро (66 мільярдів доларів) нової фінансової підтримки для України, повідомила Великобританія в четвер, коли завершилася міжнародна конференція, спрямована на фінансування відновлення зруйнованої війною країни.

"Ми не передбачали, що це буде конференція зі збору коштів. Тим не менш, сьогодні на цій конференції ми можемо оголосити про виділення 60 мільярдів євро на підтримку України", — заявив Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ Великої Британії, який проводив конференцію.

Зобов'язання урядів і міжнародних організацій спрямовані на підтримку України в короткостроковій і середньостроковій перспективі, сказав Клеверлі на заключній сесії лондонської конференції.

"Це забезпечує нам середньострокову передбачувану підтримку, яка розблокує макроекономічну стабільність, якої потребує Україна", — сказав він, додавши, що зараз зусилля зосереджені на розкритті "величезного потенціалу приватного сектору".

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який відвідав конференцію, сказав делегатам, що "ми починаємо відбудовувати Україну вже цього року, ми не чекаємо закінчення війни", і подякував їм за фінансову підтримку.

У середньостроковій перспективі, за оцінками, для відновлення української економіки знадобиться понад 400 мільярдів доларів.

Шмигаль також привітав прихильність "майже всіх" присутніх до ідеї, що Росія "повинна заплатити за свої злочини і руйнування, які вона спричинила в Україні".

"Ми повинні завершити розробку компенсаційного механізму, який дозволить використовувати заморожені російські активи для відновлення України", — закликав він, зазначивши, що міжнародні зусилля наразі загрузли в юридичних дискусіях.

Однією з головних цілей конференції було залучення приватного сектору шляхом створення механізмів, що гарантуватимуть інвестиції в Україну, чия армія зараз перебуває в розпалі контрнаступу проти російських військ.

Майже 500 компаній з 42 країн пообіцяли зіграти свою роль, сказав Клеверлі.

Більша частина з 60 мільярдів євро надійде з 50-мільярдного пакету допомоги, який Європейський Союз планує розгорнути до 2027 року, про що було оголошено напередодні конференції.

Сполучені Штати також оголосили про виділення 1,3 мільярда доларів допомоги, спрямованої, зокрема, на енергетичний та інфраструктурний сектори.