ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мету МВФ щодо перерозподілу $100 млрд на користь бідних країн досягнуто

Велика Епоха
Еммануель Макрон і директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва беруть участь у круглому столі, присвяченому глобальній економіці, під час саміту "Нова глобальна фінансова угода" в Палаці Бронніар у Парижі 22 червня 2023 року. (Фото LUDOVIC MARIN/POOL/AFP через Getty Images)

Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, оголосила в четвер, що мета перерозподілу 100 мільярдів доларів спеціальних прав запозичення (СПЗ), резервного активу, який може бути використаний для розвитку та боротьби зі зміною клімату, на користь бідних країн була досягнута.

"Мета була встановлена на рівні 100 мільярдів", — сказав лідер під час міжнародного саміту щодо нового фінансового пакту в Парижі. "Ми досягли мети, у нас є 100 мільярдів", — додала вона під час круглого столу, в якому взяли участь президент Франції Еммануель Макрон і президент Світового банку Аджай Банга.

У 2021 році міжнародне співтовариство погодило принцип глобальної емісії СПЗ на суму 650 мільярдів доларів, з яких 33 мільярди доларів автоматично підуть до Африки через систему квот у рамках вашингтонської установи.

Однак ідея полягала в тому, щоб піти далі і збільшити суму, виділену бідним країнам, до 100 мільярдів доларів, перерозподіливши частину СПЗ багатих країн. Це зайняло більше часу, ніж очікувалося. Перерозподіл цих прав запозичення є частиною низки зобов'язань багатих країн перед бідними країнами, які повільно реалізовуються на практиці.