ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї висловили обурення щодо слів Байдена про "ганьбу диктатора" Сі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Leah Millis/AFP via Getty Images)

Китай у середу назвав коментарі президента США Джо Байдена "вкрай абсурдними та безвідповідальними": новий розкол загрожує підірвати непевні зусилля зі стабілізації відносин між двома країнами.

Байден, виступаючи на благодійному вечорі в Каліфорнії у вівторок ввечері, сказав, що Сі був збентежений напруженістю у зв'язку з китайським аеростатом, який був збитий ВПС над Східним узбережжям.

"Це велика ганьба для диктаторів. Коли вони не знають, що сталося", — сказав Байден.

Прессекретарка Міністерства закордонних справ Мао Нін, відповідаючи на запитання про висловлювання Байдена, сказала, що вони "повністю суперечать фактам, серйозно порушують дипломатичний протокол і сильно обмежують політичну гідність Китаю".

"Це кричуща політична провокація. Зауваження США вкрай абсурдні та безвідповідальні", — заявила Мао на щоденному брифінгу.

Вона повторила твердження Китаю про те, що повітряна куля призначалася для метеорологічних досліджень і була випадково збита з курсу.

У своїх коментарях на заході зі збору коштів для своєї кампанії з переобрання у 2024 році Байден сказав, що, на його думку, інцидент із повітряною кулею застав Сі зненацька.

"Він збився з курсу, пролетів через Аляску і потім спустився вниз через Сполучені Штати. І він не знав про це", — сказав Байден. "Коли його збили, він був дуже збентежений. Він заперечував, що він взагалі там був".

Байден раніше також використовував термін "диктатор", поряд із "військовим злочинцем", щодо президента Росії Володимира Путіна у зв'язку з вторгненням його країни в Україну.