ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повстанці вбили 38 дітей в угандійській школі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Badru Katumba/AFP via Getty Images)

Підозрювані напали на школу у віддаленому районі Уганди, убивши щонайменше 41 людину під час нічного нальоту, а потім перетнули кордон, повідомила влада. Серед жертв були 38 учнів, які перебували у своїх гуртожитках.

Одних спалили до невпізнання, інших застрелили або зарубали насмерть бойовики, озброєні пістолетами і мачете, повідомив місцевий мер агентству Ассошіейтед Прес.

За словами мера Селевеста Мапозе, крім 38 учнів, унаслідок нападу було вбито одного охоронця і двох жителів місцевої громади в місті Мпондве-Лхубіріха. У заяві угандійських військових ідеться про те, що повстанці викрали шістьох учнів, яких узяли як носіїв продуктів, награбованих у шкільному магазині.

Школа, що належить приватній особі, розташована в районі Касесе, за два кілометри від кордону з Конго.

Влада покладає провину за масове вбивство в середній школі Лхубіріха на Альянс демократичних сил або ADF, тіньове екстремістське угруповання, яке протягом багатьох років здійснює напади з баз у нестабільному східному Конго. Останніми роками жертвами нападів цього угруповання стали жителі сіл у конголезьких провінціях Ітурі та Північне Ківу.

Але напади на угандійському боці кордону відбуваються рідко, почасти завдяки присутності в регіоні високогірної бригади угандійських військ.

Напад викликав шок у цій зазвичай мирній східноафриканській країні, чий багаторічний лідер називає безпеку сильною стороною свого уряду. Це також є ударом по збройних силах країни, які з 2021 року були розгорнуті у східній частині Конго в рамках місії, спеціально спрямованої на пошук бойовиків, обвинувачених у нападі на школу.

Повстанці ADF, перебуваючи під тиском, "відволікають" увагу своїх переслідувачів, розділяючись на невеликі групи, які потім здійснюють жорстокі напади в інших місцях, сказав генерал-майор Дік Олум, припустивши, що останній напад був спробою повстанців послабити тиск на фронті.

За даними угандійських військових, у нападі на школу, який стався близько 23:30, брали участь близько п'яти нападників. Солдати із сусідньої бригади, які відреагували на напад, виявили школу у вогні, "з тілами учнів, що лежать на території", — сказав представник військового відомства бригадний генерал Фелікс Кулайіг'є.

Останніми роками ADF звинувачують у скоєнні численних нападів на цивільних осіб у віддалених районах східного Конго. Вона рідко бере на себе відповідальність за напади.

ADF давно виступає проти правління президента Уганди Йовері Мусевені, союзника США з безпеки, який перебуває при владі в цій східноафриканській країні з 1986 року.

Групу було створено на початку 1990-х років деякими угандійськими мусульманами, які вважали, що вони були відтіснені на другий план політикою Мусевені. У той час повстанці влаштовували смертоносні напади як в угандійських селах, так і в столиці, включно з нападом 1998 року, під час якого було вбито 80 студентів у місті, розташованому недалеко від місця останнього нападу.