ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія та союзники підготували 17 000 українських новобранців

Велика Епоха
Великобританія та союзники підготували 17 000 українських новобранців

У понеділок Міністерство оборони Великої Британії оголосило, що Британія та інші країни-союзники забезпечили підготовку понад 17 000 українських новобранців за останній рік, щоб підтримати Київ у його боротьбі проти російського вторгнення, пише Lemonde.

Понад 17 000 українських новобранців були підготовлені Великобританією та іншими союзниками протягом останнього року, щоб допомогти Києву боротися з російським вторгненням, повідомило в понеділок Міністерство оборони Великобританії.

Новобранці з різних верств суспільства пройшли "виснажливу" п'ятитижневу програму, яка, за словами міністерства, перетворила їх "з цивільних на солдатів".

Велика Британія і дев'ять країн-партнерів — Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Данія, Литва і Нідерланди — розпочали ініціативу з набору нових добровольців до Збройних сил України в червні минулого року.

Під час навчальної програми під назвою "Операція Інтерфлекс", яку очолила Велика Британія, новобранці, які майже не мали попереднього військового досвіду, навчалися різним навичкам, зокрема, поводженню зі зброєю, наданню першої медичної допомоги на полі бою та тактиці патрулювання.

"Рішучість і стійкість українських новобранців, які прибувають на британську землю з усіх верств суспільства, щоб тренуватися і воювати пліч-о-пліч з британськими і міжнародними військами, викликає почуття гордості", — сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

"Велика Британія і наші міжнародні партнери продовжуватимуть надавати цю життєво важливу підтримку, допомагаючи Україні захищатися від російської агресії так довго, як це буде потрібно".

Спочатку Британія запропонувала навчити до 10 000 українських солдатів навичкам ведення бою на основі базової британської військової підготовки.

За даними британського міністерства оборони, програма була розширена, і до 2024 року планується підготувати близько 30 000 новобранців.

За даними розвідки, ця підготовка "суттєво вплинула на боєздатність Збройних сил України".

"Збройні сили Великої Британії підтримують тісний зв'язок з Україною з метою вдосконалення та розвитку курсу на основі навичок, найбільш необхідних на полі бою", — додали в міністерстві.