ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни по-різному відреагували на суботній заколот у Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(REUTERS/Stringer)

Нижче наведено реакцію іноземних урядів на новини з Росії, після того як глава найманців "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що взяв під контроль одне з південних міст, а потім попрямував у бік Москви, пише Reuters.

"Сполучені Штати залишатимуться в тісній координації з союзниками і партнерами в міру подальшого розвитку ситуації", — написав держсекретар США Ентоні Блінкен у Twitter.

Блінкен повідомив, що він говорив із міністрами закордонних справ країн "Великої сімки" і верховним представником ЄС із закордонних справ.

"Президент Байден поговорив сьогодні з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем і прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Лідери обговорили ситуацію в Росії. Вони також підтвердили свою незмінну підтримку України".

"Міністр закордонних справ Бербок щойно обговорила ситуацію з міністрами закордонних справ країн Великої сімки", — сказав представник міністерства Німеччини, додавши, що кризова група уряду також провела зустріч.

Офіс президента Туреччини Ердогана повідомив, що президент говорив телефоном у суботу з Путіним і "наголосив на важливості діяти відповідно до здорового глузду".

"У розмові було підкреслено, що ніхто не повинен використовувати ситуацію в Росії. Президент Ердоган заявив, що ми, Туреччина, готові зробити свій внесок у якнайшвидше мирне і спокійне врегулювання того, що відбувається".

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак в інтерв'ю BBC заявив:

"Що ж, ми вже деякий час спостерігаємо за потенційно дестабілізуючими наслідками незаконної війни Росії в Україні. Ми уважно стежимо за ситуацією, яка розвивається на місцях у цей момент. Ми перебуваємо в контакті з нашими союзниками, і, фактично, я буду говорити з деякими з них сьогодні пізніше. Але найголовніше, що я хотів би сказати, це те, що всі сторони повинні бути відповідальними і захищати цивільне населення".

"Найближчими годинами лояльність російських сил безпеки, і особливо російської національної гвардії, матиме ключове значення для того, як розвиватиметься ця криза. Це найсерйозніший виклик російській державі за останній час", — повідомило Міноборони Британії.

"Латвія уважно стежить за розвитком ситуації в Росії та обмінюється інформацією з союзниками. Безпеку кордонів посилено, візи або в'їзд на кордон від росіян, які залишають Росію у зв'язку з поточними подіями, розглядатися не будуть. Прямої загрози для Латвії наразі немає", — заявив Едгарс Рінкевичс.

У заяві президента Литви Гітанаса Науседи йдеться:

"Я не сумніваюся, що на саміті НАТО у Вільнюсі ми повинні будемо оцінити нові обставини. Ті висновки, які я неодноразово повторював своїм колегам (що ситуація з безпекою на східному фланзі НАТО не покращується, що вона продовжує залишатися складною і що вона пов'язана з поглибленням внутрішніх проблем самої Росії) сприятимуть подальшому зміцненню потенціалу стримування і передової оборони альянсу. Наші рішення мають бути рішучими й адекватними. Сьогоднішні події в Росії можуть означати момент перепочинку для України. Для нас же необхідно готуватися до найнесподіваніших сценаріїв".

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс:

"Ось уже 100 років литовці живуть на краю жорстокої московської бандитократії, знаючи, що наступний хаотичний вибух — лише питання часу. Ми не розгубилися. Ми ясно бачимо в хаосі. Мета, як і раніше, — перемога і справедливість для України. Час настав".

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський:

"Ми уважно стежимо за ситуацією в Російській Федерації. У зв'язку з триваючим військовим вторгненням в Україну і можливою загрозою погіршення ситуації з безпекою в країні, особливо для громадян країн ЄС і НАТО, наше суворе попередження проти поїздок до Російської Федерації залишається чинним."

"Естонія уважно стежить за розвитком ситуації в Росії та обмінюється інформацією з союзниками. Можу запевнити, що прямої загрози для нашої країни немає. Охорона кордонів посилена. Я також закликаю наших людей не їздити в будь-яку частину Росії", — заявила прем'єр-міністр Кая Каллас.

Президент Польщі Анджей Дуда:

"У зв'язку із ситуацією в Росії сьогодні вранці ми провели консультації з прем'єр-міністром і міністерством оборони, а також із союзниками. За перебігом подій за нашим східним кордоном ведеться постійний моніторинг".

У заяві канцелярії президента Казахстану йдеться про те, що Касим-Жомарт Токаєв говорив телефоном із Путіним, який поінформував його про ситуацію в країні. За його словами, він зазначив, що події, які відбуваються, "є внутрішньою справою Росії. Конституційний порядок і верховенство закону є неодмінною умовою підтримання правопорядку в країні".

У повідомленні також ідеться, що Путін "висловив подяку за розуміння Казахстаном поточної ситуації в Російській Федерації".

У заяві Ради безпеки Білорусі йдеться, що Мінськ залишається союзником Росії і що внутрішні суперечки є "подарунком колективному Заходу".

Канцелярія президента Франції повідомила, що Еммануель Макрон уважно стежить за ситуацією в Росії.

"Ми, як і раніше, зосереджені на підтримці України", — заявили в Єлисейському палаці.

Офіс прем'єр-міністра Італії:

"Прем'єр-міністр Мелоні уважно стежить за подіями в Росії, які показують, що її напад на Україну спричиняє нестабільність усередині Росії".