ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США вперше висунули звинувачення проти китайських виробників фентанілу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фотографію 14-річного Александра Невілла, який помер після випадкового прийому фентанілу, показано на пресконференції з офіційними особами округу Оріндж в Ірвіні, Каліфорнія, 28 квітня 2023 року. (John Fredricks/The Epoch Times)

Міністерство юстиції США в п'ятницю висунуло кримінальні звинувачення проти чотирьох китайських хімічних виробничих компаній і восьми фізичних осіб у зв'язку з незаконним обігом хімічних речовин, що використовуються для виробництва фентанілу (болезаспокійливого засобу, який спричиняє сильне звикання і підживлює опіоїдну кризу в США).

Ці звинувачення — перший випадок, коли США намагаються притягнути до відповідальності китайські компанії, відповідальні за виробництво хімічних речовин-прекурсорів, що використовуються для виготовлення болезаспокійливого засобу.

Міністерство закордонних справ Китаю в суботу закликало США припинити використовувати пов'язані з фентанілом приводи для санкцій і переслідування китайських компаній та громадян, а також зажадало негайного звільнення тих, кого було "незаконно заарештовано".

"Китай закликає американську сторону припинити звалювати провину і припинити наклепницькі нападки на Китай", — йдеться в заяві міністерства.

Раніше представник посольства Китаю Лю Пен'юй заявив, що така "довгорука юрисдикція" створить додаткові перешкоди для китайсько-американського співробітництва в боротьбі з наркотиками.

Компанії, що фігурують у трьох окремих обвинувальних висновках, звинувачуються в продажі хімічних речовин-прекурсорів мексиканському картелю Сіналоа, який наповнив США наркотиками.

Федеральна прокуратура Мангеттена оголосила обвинувальний висновок проти китайської компанії Hubei Amarvel Biotech, а також її керівників 35-річного Цінчжоу Вана, 31-річного Йійї Чена і Фну Лну, також відомого як Ер Ян, у незаконному обігу фентанілу, імпорті хімічних речовин-прекурсорів і відмиванні грошей.

У Східному окрузі Нью-Йорка прокурори оголосили ще два обвинувальних висновки проти трьох інших китайських компаній і приватних осіб, обвинувачених у змові з метою виробництва і поширення фентанілу.

За словами прокурорів, ці компанії, зокрема Hebei Sinaloa Trading Co, рекламували хімічні речовини-прекурсори в соціальних мережах у Мексиці та США, а також використовували підроблені митні форми і неправильно марковані упаковки для перевезення хімікатів морем і повітрям.

Двома місяцями раніше Міністерство юстиції висунуло обвинувачення лідерам картелю "Сіналоа" в організації операції з торгівлі фентанілом, яку підживлювали китайські хімічні компанії, включно з трьома синами Хоакіна "Ель Чапо" Гусмана, колишнього лідера картелю, що наразі перебуває у в'язниці в США.

Заступниця генерального прокурора Ліза Монако заявила, що ці справи "відкривають нові горизонти, атакуючи ланцюжок поставок фентанілу в самому його витоку".

"Фентаніл являє собою особливу загрозу не тільки тому, що найменші дози можуть бути смертельними, а й тому, що фентаніл не зустрічається в природі. Він повністю створений людиною".

Також у п'ятницю Блінкен оголосив, що 7 липня він скличе віртуальну міністерську зустріч десятків країн і міжнародних організацій для створення Глобальної коаліції з боротьби із загрозою синтетичних наркотиків.

Її метою буде об'єднання країн "в узгоджених зусиллях щодо запобігання незаконному виробництву та обігу синтетичних наркотиків, виявлення нових тенденцій у сфері наркотиків та ефективного реагування на їхній вплив на здоров'я населення", — йдеться в його заяві.

Міністерство юстиції заявило, що джерела з Управління по боротьбі з наркотиками (DEA) під прикриттям, які видавали себе за виробників фентанілу, зустрілися з Вангом і Ченом на початку цього року і домовилися про купівлю 210 кг прекурсорів фентанілу в обмін на оплату в криптовалюті. DEA виявило хімікати на складі в Лос-Анджелесі в травні.

Ванг і Чен були заарештовані агентами DEA 8 червня, і їм наказали утримувати під вартою в Гонолулу, Гаваї, доти, доки їх не доправлять до Нью-Йорка, щоб постати перед суддею, який розглядає цю справу. Янг залишається на волі.