ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майже 1,5 мільйона паломників прибули до Саудівської Аравії для щорічного паломництва Хадж (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мусульманські паломники обходять навколо Кааби. (Youtube/скриншот)

У п'ятницю мусульманські паломники хлинули до священного міста Мекки напередодні початку Хаджу наступного тижня, оскільки щорічне паломництво повертається до свого монументального масштабу після трьох років жорстких обмежень через пандемію коронавірусу.

Саудівські чиновники кажуть, що до країни вже прибуло близько 1,5 мільйона іноземних паломників, переважна більшість з яких - повітряним транспортом. Очікується, що їх буде більше, і сотні тисяч саудівців та інших людей, що живуть в Саудівській Аравії, також приєднаються до них, коли паломництво офіційно розпочнеться в понеділок.

Саудівські чиновники заявили, що очікують, що кількість паломників досягне допандемічного рівня. У 2019 році паломництво здійснили понад 2,4 мільйона мусульман.

У п'ятницю паломники заповнили Велику мечеть у Мецці, щоб взяти участь у щотижневій спільній молитві. Багато з них здійснили ритуальний обхід навколо Кааби, кубоподібної споруди всередині Великої мечеті, яка є найсвятішим місцем в ісламі. У четвер ввечері величезний мармуровий майданчик навколо Кааби був заповнений вірянами, які йшли майже пліч-о-пліч — разючий контраст зі сценами дворічної давнини в розпал пандемії, коли нечисленні віряни трималися далеко одне від одного на майже порожньому майданчику під час обходу кола.

Після прибуття до Мекки паломники здійснюють обхід, відомий як "Таваф" арабською мовою, і великі натовпи, що кружляють навколо Кааби, триватимуть і в перший день Хаджу.

Несучи парасольки від сонця при температурі 42 градуси за Цельсієм у п'ятницю, паломники пройшли кілометри від автобусних стоянок до Великої мечеті в центрі Мекки, часто проштовхуючись через барикади, встановлені силами безпеки, щоб спрямувати гігантські людські потоки. Багато паломників, що приїжджають з усього світу, скупчуються в довколишніх магазинах і торгових центрах, щоб купити сувеніри.

Хадж є одним з п'яти стовпів ісламу, і всі мусульмани зобов'язані здійснити його хоча б раз у житті, якщо вони мають на це фізичну і фінансову можливість. Це одне з найбільших релігійних зібрань у світі.

Цьогорічне паломництво стане першим без обмежень, запроваджених під час пандемії коронавірусу. Менше 10 000 паломників здійснили Хадж у 2020 році і близько 60 000 у 2021 році — всі вони були жителями Саудівської Аравії, оскільки паломникам було заборонено приїжджати з-за кордону. Минулого року близько 900 000 здійснили паломництво, оскільки Саудівська Аравія дозволила обмежену кількість паломників з-за кордону.

У четвер міністерство засобів масової інформації Саудівської Аравії оголосило, що до середи через міжнародні порти країни прибуло понад 1,49 мільйона іноземних паломників, з яких 1,43 мільйона подорожували повітряним транспортом.