ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім прокоментував результати заколоту в Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен на пресконференції в Державному департаменті у Вашингтоні 11 квітня 2023 року. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

Американські офіційні особи заявили, що нещодавній заколот "Вагнера" являє собою безпрецедентну загрозу для Кремля.

В інтерв'ю ABC News у неділю державний секретар США Ентоні Блінкен сказав, що "16 місяців тому російські війська стояли на порозі Києва, думаючи, що візьмуть місто за кілька днів", додавши, що "тепер вони мають бути зосереджені на захисті Москви, столиці Росії, від найманців", яких від початку підтримував президент Росії Володимир Путін.

"Ми бачимо, що з'являються тріщини", — сказав Блінкен. "Куди вони підуть, якщо взагалі підуть, і коли вони туди прийдуть, дуже важко сказати. Я не хочу спекулювати на цю тему".

"Так багато того, що перебуває під поверхнею, тепер знову спливло на поверхню в плані питань про передумови війни, в плані питань про ведення війни, в плані питань про те, що хорошого це принесло Росії", — сказав держсекретар у програмі на каналі ABC News.

Бійці групи "Вагнер" стоять на танку під час розгортання біля штабу Південного військового округу в місті Ростов-на-Дону, Росія, 24 червня 2023 року. (Stringer/Reuters)

Аналітичний центр Інститут вивчення війни, який базується в США, стверджує, що повстання Пригожина "оголило серйозні слабкості" в Кремлі та російському міністерстві оборони.

"Вагнерівці, ймовірно, могли б досягти околиць Москви, якби Пригожин вирішив віддати наказ зробити це", — йдеться в доповіді.

Члени російської найманської групи "Вагнер" у неділю повернулися на свої бази і покинули російське місто Ростов.

62-річного Пригожина помітили виїжджаючим на спортивному автомобілі з окружного військового штабу вночі  в Ростові, повідомляє Reuters. Його місцезнаходження в неділю не було встановлено.