ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський борець із "культами" завив, що Україна готує терористів Ісламської держави

Велика Епоха
Олександр Новопашин спілкується з представниками ЗМІ. (Telegram)

Протоієрей Олександр Новопашин є заступником директора РАТСИРС, російської національної антикультової організації, яка до березня 2023 року входила в європейську антикультову федерацію FECRIS.

Новопашин є одним із найфанатичніших апологетів агресії проти України, яку він називає країною з переважанням "культів", що проникають і в Росію. Його думку практично з усіх питань дедалі частіше запитують російські національні ЗМІ, і в нього беруть інтерв'ю майже щодня.

16 червня він дав інтерв'ю православній газеті "Радонеж", де його привітали з тим, що він назвав Україну "терористичною державою" задовго до міністра закордонних справ Лаврова та інших політиків. Він підтвердив свою впевненість у тому, що скоро на карті не буде "ніякої України". За його словами, це було б благом для людства, пише Вitterwinter.

Новопашин процитував слова нацистського військового злочинця Адольфа Ейхмана про те, що "для того, щоб знищити націю, потрібно насамперед знищити дітей". І це те, що "українці роблять зараз", стверджує він, вони "вбивають російських дітей", скільки можуть, і розбещують через "аморальність" і "культи" тих, кого їм не вдається вбити.

"Культи", як стверджує Новопашин, це насправді не релігійні організації, а інструменти, використовувані американською розвідкою: "Культи займаються розвідувальною діяльністю, збирають досьє і компромат на підприємців, політиків, чиновників. Уся ця інформація залишається в архівах культів для їхнього використання, але також потрапляє до ЦРУ та інших американських агентств. Мормони, Свідки Єгови, саєнтологи — їхня діяльність у світі виразно пов'язана з ЦРУ".

За день до цього, 15 червня, Новопашин дав ще одне інтерв'ю "Інформаційному агентству СМ" у своєму рідному Новосибірську. Його темою було порівняння України з Афганістаном. Те, що американці одного разу залишать Україну, як вони залишили Афганістан, є повторюваною темою в російській пропаганді.

Суть другого інтерв'ю Новопашина полягає в тому, що нинішній український уряд використовує стратегію, тактику, методи і навіть частину аморальної ідеології Талібану, ІГІЛ та Аль-Каїди. "Укронацисти", за його словами, перейняли не тільки досвід нацистів, а й багато "напрацювань ісламських терористів".

Це не випадково, пояснив Новопашин, оскільки українці навчають терористів "Ісламської держави" у себе в країні. Тут Новопашин відроджує стару історію, сфабриковану російською пропагандою 2016 року із залученням слів французької сенаторки від правоцентристської партії "Союз демократів і незалежних" Наталі Гуле.

Лист сенатора Наталі Гуле від 4 квітня 2016 року.

"Ще у 2016 році французька сенаторка Наталі Гуле говорила на радіо France-Inter про тренувальну базу "Ісламської держави" в Україні", — заявив він.

Сенатор дійсно тоді сказала щось подібне, але потім заявила, що її неправильно зрозуміли. У листі до начальника української розвідки Василя Грицака вона написала, що "будь-яке твердження про те, що Україна співпрацює з "Ісламською державою", є відхиленням, брехнею і абсолютно неприйнятною маніпуляцією".

Вона назвала використання її інтерв'ю антиукраїнською пропагандою "непристойним і жалюгідним" і висловила підтримку угоді про асоціацію між Європейським Союзом та Україною.