ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія скорочує персонал на Запорізькій АЕС, — українська розвідка

Велика Епоха
Запорізька атомна електростанція, 15 червня 2023 року. (REUTERS/Alexander Ermochenko/File Photo)

Росія поступово скорочує кількість персоналу на окупованій Запорізькій атомній електростанції на півдні України, повідомило в п'ятницю українське агентство військової розвідки.

Воно не повідомило, чому деякі люди пішли. Росія, яка окупувала станцію з березня 2022 року, не відразу прокоментувала це твердження, пише Reuters.

Цього місяця повідомлялося, що Росія планує "терористичні" атаки на атомній станції з викидом радіації. Москва відкинула звинувачення.

"За останніми даними, окупаційний контингент поступово залишає територію Запорізької атомної електростанції", — повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони (ГУР) у месенджері Telegram.

ГУР повідомило, що одними з перших атомну електростанцію покинули троє співробітників російської державної ядерної компанії "Росатом", які "відповідали за діяльність росіян".

За його словами, українським працівникам, які підписали контракт з "Росатомом", також було рекомендовано виїхати.

Співробітники повинні виїхати до 5 липня, йдеться в повідомленні, і бажано на півострів Крим, який Росія захопила в 2014 році.

ГУР повідомила, що кількість військових патрулів також поступово зменшується на великій території станції і в сусідньому місті Енергодар, а персоналу, який залишився на станції, було наказано звинувачувати Україну "в разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій".

У четвер Україна провела навчання з ліквідації наслідків ядерної катастрофи в околицях станції.