ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Pfizer посилює гонку за ліки для схуднення (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Eric Baradat/AFP via Getty Images)

Компанія Eli Lilly підтвердила, що її агоніст рецепторів GLP-1 орфоргліпрон допомагає скинути вагу на 14,7% за 36 тижнів. Результати встановлюють високі стандарти для таких конкурентів, як Pfizer, але залишають достатньо простору для поліпшень переносимості.

Раніше компанія представила переконливі клінічні дані щодо агоніста GIP/GLP-1 Mounjaro. Але це ін'єкційний препарат, тож для нього відкрита лише частина ринку. Досліджена нова розробка, пероральний орфоргліпрон, може також завоювати популярність.

Компанія Lilly оцінювала, що під час клінічних випробувань на середній стадії цей препарат сприятиме зниженню ваги на 14-15%. Це нижче планки, встановленої Mounjaro, але потенційно конкурентоспроможне для більш зручного перорального варіанту.

Остаточні дані були опубліковані в журналі The New England Journal of Medicine.

Учасники отримували одну з чотирьох доз орфоргліпрону або плацебо. Через 36 тижнів середнє зниження ваги в групі плацебо становило 2,3%, порівняно зі зниженням від 9,4% до 14,7% у групі орфоргліпрону. Компанія Lilly спостерігала дозозалежні зміни ваги у тих, хто отримував орфоргліпрон.

Оскільки і Lilly, і інший виробник Novo показали свої результати, увага переключається на майбутні дані фази 2 компанії Pfizer.

Переносимість є потенційною проблемою для Lilly, хоча конкуруючі кандидати також можуть викликати високий рівень побічних ефектів.

Під час дослідження фази 2 до 58% пацієнтів, які приймали орфоргліпрон, відчували нудоту, порівняно з 6% їхніх колег, які приймали плацебо. Як спосіб зниження частоти шлунково-кишкових побічних ефектів компанія Lilly назвала зміну темпів ескалації дози, припускаючи, що цей показник може знизитися під час майбутніх випробувань фази 3.

Інше питання полягає в тому, чи будуть пацієнти обирати пероральне лікування, коли доступні більш ефективні ін'єкційні препарати, такі як той же Mounjaro. Компанія Lilly відповіла на це запитання під час телефонної конференції, присвяченій результатам першого кварталу у квітні.

"Він (орфоргліпрон) дешевший і простіший у виробництві, і цей продукт має великі перспективи з клінічного погляду, а також значні перспективи з погляду задоволення потреб, особливо для ринків із середнім рівнем доходу в Китаї", — сказав генеральний директор Lilly Дейв Рікс.