ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань повідомляє про виявлення двох російських фрегатів поблизу своїх вод (ВІДЕО)

Велика Епоха
Російський військовий фрегат "Адмірал Горшков", пришвартований у порту в Річардс-Бей, ПАР, 22 лютого 2023 року. (Guillem Sartorio/AFP via Getty Images)

Два російські фрегати були помічені 27 червня біля східного узбережжя Тайваню, що є рідкісним явищем, яке потенційно може призвести до ескалації напруженості в регіоні.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що російські кораблі помітили, коли вони "пливли з півдня на північ через східні води" острова об 11 годині вечора (за місцевим часом).

Згідно із заявою міністерства, у відповідь тайванські військові розгорнули літаки, кораблі та берегові ракетні комплекси для відстеження руху кораблів.

Міністерство не назвало судна й не уточнило їхню відстань від узбережжя Тайваню.

Присутність російських кораблів поблизу Тайваню — неординарна подія. Тайвань регулярно заявляє про пересування китайських суден поблизу своїх вод, але рідко повідомляє про появу російських військових кораблів.

Раніше того ж дня російське інформаційне агентство "Інтерфакс" повідомило, що загін кораблів Тихоокеанського флоту Росії увійшов у південні райони Філіппінського моря після перетину Південнокитайського моря.

Кораблі виконували завдання в рамках далекого морського переходу, "з демонстрацією військово-морської присутності" в Азійсько-тихоокеанському регіоні та "в рамках зміцнення партнерських відносин", ідеться в повідомленні.

Детальнішої інформації про те, скільки кораблів було залучено, не наводиться. Міністерство національної оборони Філіппін також не виступило із заявою з приводу події.

Ці дії були зроблені на тлі напористості комуністичного Китаю, що зростає, в Південнокитайському морі, на яке він практично повністю претендує.

Тайванські військові також виявили вісім китайських бойових літаків і шість військово-морських кораблів поблизу острова о 6 годині ранку (за місцевим часом) 27 червня, причому п'ять літаків увійшли в південно-західну розпізнавальну зону ППО Тайваню.

Москва, яка підтримує позицію Пекіна щодо Тайваню, посилює оборону у своїх великих далекосхідних регіонах, що межують з Азійсько-тихоокеанським регіоном, звинувачуючи Сполучені Штати в розширенні своєї присутності там і викликаючи занепокоєння з приводу безпеки в Японії та в усьому регіоні.

Міністр закордонних справ Філіппін Енріке Манало заявив, що його країна візьме на себе основний тягар будь-якої ескалації напруженості на Тайвані, з огляду на близькість острова, який розташований лише за 90 миль від найпівнічнішої точки Філіппін.

Джей Батонгбакал, директор Інституту морських справ і морського права при Філіппінському університеті, розповів Benar News, що Батанес, найпівнічніша провінція Філіппін, може бути втягнута в конфлікт, якщо Китай вторгнеться на Тайвань.

Для підвищення обороноздатності Філіппіни надали американським військам доступ до чотирьох нових військових баз, включно з військово-морською базою, аеропортом у провінції Кагаян та армійським табором в Ізабелі — всі вони розташовані неподалік від Тайваню — згідно з Угодою про розширене оборонне співробітництво.

Радник із національної безпеки Джейк Салліван уперше зустрівся зі своїми японським і філіппінським колегами в Токіо 15 червня, щоб обговорити зміцнення тристороннього співробітництва між країнами.

У спільній заяві три офіційні особи погодилися з тим, що "вільний і відкритий морський порядок" має вирішальне значення в Індо-Тихоокеанському регіоні, "особливо з огляду на односторонні спроби змінити статус-кво силою або примусом".