ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розкол у Росії підняв бойовий дух українських військових, вважає співробітник IISS (ВІДЕО)

Велика Епоха
Путін на екранах моніторів під час звернення до нації в Москві 24 червня 2023 року. (Pavel Bednyakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Збройне повстання проти російських військових завершилося менш ніж за добу, але безлад у лавах супротивника став несподіваним і своєчасним стимулом морального духу для українських військ.

Видовище заколоту Євгена Пригожина було зустрінуте "оплесками" командирами Східної групи військ України, сказав її представник Сергій Череватий.

"Солдати на передовій позитивно ставляться до цього", — сказав він. "Будь-який хаос і безлад на боці противника вигідний нам".

"Герої Бахмута, які утримували місто 10 місяців і вимотали ворога, є співавторами цього російського епічного провалу", — сказав Череватий.

Відео, на якому командир аеророзвідки "Мадяр" спостерігає за повстанням, поїдаючи величезну кількість попкорну, стало вірусним. Безліч мемів, що висміюють російського президента, заполонили соціальні мережі, а заяви вищих посадових осіб України описували заворушення як вірну ознаку майбутньої нестабільності.

Нетривале повстання не мало помітного впливу на позицію російської армії вздовж лінії фронту протяжністю 1000 кілометрів на сході України, але воно може дати Україні імпульс, необхідний для активізації початкової фази її контрнаступу.

"У короткостроковій перспективі це відвернуло увагу від війни і відвернуло деякі ресурси з фронту", — сказав Найджел Гоулд-Девіс, старший науковий співробітник з питань Росії та Євразії в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS). Але в більш довгостроковій перспективі, за його словами, це свідчить про відсутність єдності серед російських бойових сил. "Це жахливо для морального духу Росії. Як офіцерів, так і солдатів. Це дуже добре для морального духу України", пише Associated Press News.

На початку цього місяця Україна посилила атаки за кількома напрямками на південному сході, що стало сигналом про початок довгоочікуваного контрнаступу. Але прогрес іде "повільніше, ніж хотілося б", визнав президент України Володимир Зеленський.

Минулого тижня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що до кінця червня буде сформовано нову резервну армію, що дасть змогу збільшити чисельність російських військ на українському фронті, де Росія задіяла 90% своїх сил.