ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія використовує можливості, поки транснаціональні компанії переносять виробництво з Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Робітники готують вермішель, яку використовують для приготування традиційних солодких страв, популярних у священний місяць Рамадан, Праяградж, Індія, 22 березня 2023 року. (Sanjay Kanojia/AFP via Getty Images)

Індія з найбільшим населенням у світі та величезним ринком отримує вигоду з глобальної тенденції "виходу" з Китаю.

Компанія IMA India, що займається дослідженням ринку, опублікувала в травні "Огляд глобальних операцій 2023 року". Для підготовки огляду було опитано 100 керівників міжнародних компаній B2B сектора. Опитування показало, що 88 відсотків керівників компаній віддали б перевагу Індії перед Китаєм, попри те, що в Індії є проблеми з інфраструктурою, правовими обмеженнями та кваліфікацією.

Опитування також показало, що порівняно з компаніями сфери послуг, багато виробничих компаній обрали Індію, В'єтнам або Таїланд як альтернативні Китаю країни. Це свідчить про те, що багато транснаціональних корпорацій активно вивчають варіанти зниження ризиків ланцюжка постачання.

Важливими факторами, що спонукають керівників компаній розглядати альтернативні варіанти ланцюжків постачання, є геополітична агресивність Комуністичної партії Китаю (КПК), що зростає, сумнівна торговельна та комерційна практика, а також зростання вартості робочої сили.

Інше дослідження, опубліковане 21 червня Торговою палатою Європейського союзу в Китаї (EUCCC), показало значне погіршення ділової довіри до Китаю серед європейських компаній.

Рівень ділової довіри до Китаю "практично найнижчий за всю історію", — заявив Єнс Ескелунд, президент EUCCC.

Цю зміну можна пояснити уповільненням економічного зростання Китаю та зростанням витрат.

Посилення контролю безпеки, захист КПК внутрішніх компаній і розширення китайського закону про боротьбу зі шпигунством також викликають загальну стурбованість іноземних компаній.

У квітні китайська поліція без пояснення причин провела обшуки у двох консультаційних компаніях, Bain & Co. і Capvision, а також у фірмі Mintz Group, що займається комплексною юридичною експертизою. Китайська влада заявила, що іноземні компанії зобов'язані дотримуватися закону, але не назвала можливих порушень.

Американська торгова палата в Китаї (AmCham China) заявила в березні у своєму щорічному оглядовому звіті, що вперше за 25 років Китай вибув із трійки пріоритетних інвестиційних напрямків для американського бізнесу, здебільшого через погіршення відносин між США й Китаєм і вплив трирічних карантинних заходів через COVID-19, які сильно підірвали економіку Китаю та довіру до китайського ринку серед американських компаній.

У відповідь на послаблення довіри транснаціональних корпорацій до Китаю Індія активно залучає іноземні компанії для інвестицій у країну та сприяння зростанню її виробничого сектору.

Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді слухають національні гімни під час церемонії вітання на Південній галявині Білого дому, Вашингтон, 22 червня 2023 року. (Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

Згідно зі звітом, опублікованим у жовтні 2022 року Інститутом Монтеня і Фондом тайвансько-азійських обмінів, прямі інвестиції Тайваню в Індію становили 0,07 відсотка від загального обсягу прямих іноземних інвестицій у період з 2000 по 2017 рік. Однак "нове усвідомлення геополітичних ризиків, пов'язаних з Китаєм", змінило ситуацію, що призвело до тенденції, коли обидві країни прискорюють диверсифікацію в бік від Китаю. В'єтнам також отримує з цього вигоду.

Американські компанії роблять аналогічні дії. З минулого року компанія Apple поступово переносить дедалі більше виробничих потужностей з випуску iPhone до Індії й почала виробництво останньої моделі iPhone 14 у цій країні. Ба більше, два ливарні заводи Apple, Foxconn і Pegatron на Тайвані, також розширили свою присутність на індійському ринку.

Індія прагне стати центром виробництва електромобілів. Під час свого нещодавнього візиту до США Моді зустрівся із засновником компанії Tesla Ілоном Маском, який після зустрічі заявив, що Tesla постарається з'явитися в Індії "якомога швидше".

На військовому фронті Індія і США спільно оголосили про угоду, що дає змогу General Electric у партнерстві з Hindustan Aeronautics виробляти реактивні двигуни для винищувачів ВПС Індії.

За матеріалами The Epoch Times USA