ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

НАТО готує новий військовий план для захисту від Росії

Велика Епоха
Американські ракети FIM-92 Stinger. (Sergei Supinsky/AFP via Getty Images)

Президент США Джо Байден та його колеги по НАТО мають намір схвалити серйозну перебудову системи планування альянсу на саміті в столиці Литви Вільнюсі наступного тижня.

Близько 40 000 військовослужбовців перебувають у стані готовності від Естонії на півночі до Румунії на Чорному морі. Щодня в небо на цій території піднімаються близько 100 літаків, а в Балтійському і Середземному морях діють загалом 27 військових кораблів. Ці цифри зростатимуть, пише Associated Press News.

НАТО має намір протягом 30 днів перекинути на свій східний фланг до 300 000 військовослужбовців. Згідно з планами, територія НАТО розділена на три зони — на крайній півночі і в Атлантиці, зона на північ від Альп і зона на півдні Європи.

Бауер сказав, що війна в Україні призвела до виснаження російської армії, але не військово-морського флоту або військово-повітряних сил.

Із сухопутних військ Росії близько "94% зараз задіяно у війні в Україні", — сказав Бауер. "Загалом ми бачимо, що росіяни обережні навколо НАТО. Вони не прагнуть до конфлікту з НАТО. Я думаю, це ознака того, що вони дуже, дуже зайняті. У сухопутній царині, я не думаю, що у них є багато сил, щоб зробити щось комусь ще".

"Але ми переконані, що росіяни збираються відновити сили", — сказав він. "Ми продовжуватимемо розглядати їх як серйозну загрозу на морі, в повітрі, особливо в космосі, вони все ще дуже, дуже, дуже здібні, не кажучи вже, звичайно, про ядерну зброю".

Повстання найманців "Вагнера" в Росії наприкінці минулого місяця викликало глибоке занепокоєння з приводу безпеки в Естонії, Латвії, Литві та Польщі після того, як було досягнуто домовленості про те, що їхньому лідеру Євгену Пригожину буде дозволено сховатися в Білорусі.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що сусідні країни зіткнуться з підвищеною небезпекою, якщо група Вагнера розмістить своїх "серійних убивць" просто біля їхнього кордону.

Литва хоче мати постійну присутність НАТО на своїй території. Минулого тижня Німеччина дала зрозуміти, що готова розмістити там солдатів, якщо надійде відповідне прохання. Однак наразі НАТО не бачить безпосередньої загрози з боку Білорусі.

Минулого тижня 31 країна-член НАТО взяла участь у "конференції з формування сил", щоб зрозуміти, скільки військ і техніки може бути в розпорядженні альянсу для відповіді на будь-який російський напад, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.