ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія замінить Китай як глобальний виробничий та економічний центр (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді (у центрі) запускає проєкт "Make In India", Нью-Делі, 25 вересня 2014 року. (RAVEENDRAN/AFP/Getty Images)

В умовах посилення агресії з боку Китаю, що загрожує чинному глобальному порядку, Індія є однією з демократичних країн, яку багато хто вважає силою, що врівноважує опір проти комуністичного режиму. Стійка індійська економіка породила надію, і, оскільки виробники шукають заводи за межами Китаю, у світових ЗМІ багато говориться про те, що Індія може замінити Китай.

Як експерти повідомили The Epoch Times, надія на те, що Індія замінить східноазійського гіганта, перебільшена. За їхніми словами, Індія перебуває на своїй власній унікальній траєкторії зростання й повинна визначити свої сильні сторони.

"Індія пропонує вибір, що різко відрізняється від китайського, в галузі економіки, безпеки й державного устрою", — сказав The Epoch Times старший науковий співробітник Інституту технічної дипломатії Краха в Пердью та старший науковий співробітник Атлантичної ради Кауш Арха.

За словами Арха, різкий контраст між Індією та Китаєм добре видно в промовах їхніх вищих керівників — Моді й Сі Цзіньпіна.

"Промови Сі сповнені злоби, негативу та обурення", — сказав він. "Промови Моді оптимістичні й позбавлені прагнення виправити вчорашні помилки".

Під обуренням Сі Арха має на увазі наратив керівної Комуністичної партії Китаю (КПК) про "національну боротьбу", щоб помститися за "приниження", з яким зіткнулася китайська імперія. Сі неодноразово використовував термін "національна боротьба" у своїй промові 1 липня 2021 року, коли відзначалося 100 років від дня утворення КПК.

Посилаючись на період після Опіумної війни 1840 року, Сі у своїй промові сказав: "Країна пережила сильне приниження, народ зазнав величезного болю, а китайська цивілізація занурилася в темряву. Відтоді національне омолодження є найбільшою мрією китайського народу та китайської нації".

Індія теж зіткнулася з двома століттями колоніального поневолення. Але Арха зазначив, що вона не розмовляє зі світом так, як це робить комуністичний Китай. Він визначив ставлення Індії як таке, що характеризується стійкістю, на відміну від образи Китаю.

Апарна Панде, науковий співробітник вашингтонського Інституту Гадсона, у своєму листі газеті The Epoch Times повідомила, що на Індію звертають велику увагу майже всі країни світу.

"2023 рік розглядається як Рік Індії", — сказала Панде. "Чи втілить Індія це в економічне зростання, ще належить побачити".

Панде вважає, що Індія може замінити Китай. Але щоб це сталося, необхідно виконати велику роботу.

"Необхідні реформи. Без них Індія не зможе зростати так швидко. Індія не може копіювати інших — їй доведеться йти своїм шляхом", — сказала Панде.

За матеріалами The Epoch Times USA