ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай збирає розвіддані з відкритих джерел для набуття військової переваги: звіт

Велика Епоха
ПЗ безпеки ШІ на екрані на 14-й Китайській міжнародній виставці громадської безпеки в Китайському міжнародному виставковому центрі в Пекіні, 24 жовтня 2018 року. (NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images)
ПЗ безпеки ШІ на екрані на 14-й Китайській міжнародній виставці громадської безпеки в Китайському міжнародному виставковому центрі в Пекіні, 24 жовтня 2018 року. (NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images)

Згідно з новим звітом, комуністична влада Китаю інвестує в нові способи використання розвідувальних даних з відкритих джерел (OSINT), щоб підірвати позиції Сполучених Штатів і отримати військову перевагу.

Влада Китаю, однопартійної держави, де править Комуністична партія (КПК), укладає контракти з новими дослідницькими та аналітичними службами для збору оперативної інформації із загальнодоступних джерел у всьому світі, йдеться у звіті, опублікованому цього місяця компанією Recorded Future, що займається аналізом загроз.

У звіті стверджується, що військове крило компартії, Народно-визвольна армія (НВАК), отримує дедалі більшу вигоду від зростаючого апарату організацій, покликаних викачувати розвіддані США та їхніх союзників для своїх цілей.

"Зростаюча система, що складається з приватних компаній, державних підприємств, державних дослідницьких організацій та університетів, підтримує прагнення НВАК використовувати розвіддані з відкритим вихідним кодом (OSINT) шляхом надання дослідницьких послуг, платформ і даних", — ідеться у звіті.

"Ймовірно, НВАК використовує ці дані для ухвалення рішень і кращого розуміння потенційних іноземних супротивників під час підготовки до майбутніх конфліктів".

Компартія автоматизує перекачування розвідувальних даних

У звіті представлено п'ять приватних китайських постачальників OSINT, які обслуговують НВАК, а також запропоновано аналіз документів НВАК, китайських академічних статей і збірок китайських записів про закупівлі OSINT з 2019 по 2023 рік.

Згідно зі звітом, Китай створив "параноїдальну і секретну систему", яка не розкриває інформацію про свої внутрішні концепції та ухвалення рішень, а покладається на використання розвідданих інших країн для поліпшення свого розуміння військових можливостей США та їхніх союзників.

"Підрозділи НВАК прагнуть дізнатися про іноземні військові можливості, об'єкти, доктрину, ухвалення рішень, зброю, обладнання, науку і техніку, навчання, підготовку, розвідку і розгортання", — ідеться у звіті.

"НВАК також шукає інформацію про геополітичні тенденції, іноземні аналітичні центри, іноземні компанії оборонної промисловості, загальні наукові та технологічні розробки та інші невійськові питання".

Серед найяскравіших прикладів у доповіді наводиться документ, опублікований 2020 року співробітниками Центральної військової комісії, вищого органу оборони Китаю.

У цьому документі стверджується, що останні технологічні досягнення сприяли безперервному автоматизованому збору розвідувальної інформації із зарубіжних інтернет-джерел, включно з урядами, збройними силами, науковими виданнями та університетами.

Ба більше, автори документа стверджують, що такі розвіддані покращують оперативні можливості НВАК і сприяють ухваленню рішень командуванням, йдеться в доповіді.

"Вони стверджують, що OSINT є ефективним джерелом інформації про оперативні сили, конструкцію обладнання, оперативні можливості, військові навчання, обстановку на полі бою та інші теми", — йдеться у звіті.

Інший приклад, що належить до 2019 року, розповідає про те, як дослідники з університету, пов'язаного з внутрішньою розвідкою КНР, сприяли інтеграції даних OSINT, що надходять від урядів, військових, розвідувальних служб та університетів.

Приватні особи повинні працювати над захистом даних

Використання Китаєм відкритих розвідданих з усього світу відбувається в той час, коли компартія стикається з наслідками своїх незаконних шпигунських зусиль.

Якщо використання повітряної китайської кулі-шпигуна, націленої на американські ядерні об'єкти, або широкомасштабна кампанія транснаціональних репресій проти етнічних китайців, які мешкають за кордоном, можуть викликати тривогу, то систематичний збір Китаєм загальнодоступної інформації, скоріш за все, залишиться непоміченим.

Китайські державні ядерні агентства, суднобудівники, військові та сервісні академії, ймовірно, розширюють свої можливості зі збору OSINT, йдеться у звіті.

Такі можливості включають пошукові роботи, інструменти інтелектуального аналізу даних і машинного навчання, а також автоматизований масовий збір текстових, графічних, аудіо- та візуальних матеріалів від користувачів інтернету по всьому світу, особливо в країнах, жорстко налаштованих проти Пекіна.

"Структури НВАК зацікавлені в OSINT, пов'язаних із конкретними цілями, темами і питаннями в таких країнах, як США, Тайвань, Японія, Австралія, Південна Корея, Велика Британія, Франція, Німеччина, Індія і Росія", — йдеться у звіті.

"НВАК, мабуть, розглядає OSINT як дедалі цінніше джерело військової розвідки, що може допомогти в ухваленні рішень і вимагає використання нових технологій збору, обробки та аналізу, які активно розробляються НВАК і оборонною промисловістю Китаю".

Таким чином, поки компартія працює над тим, щоб ізолювати свою розвідку від решти світу, автори звіту попереджають, що Сполучені Штати та інші відкриті суспільства, найімовірніше, втратять військову перевагу в галузі OSINT.

"Цей OSINT майже напевно дає НВАК розуміння іноземних військових можливостей, об'єктів, доктрини, ухвалення рішень, зброї, устаткування, науки і техніки, навчань, підготовки, розвідки і розгортання, забезпечуючи явну перевагу в розвідці".

"З огляду на те, що Китай навряд чи відкриє своє інформаційне середовище, а західні країни навряд чи закриють своє інформаційне середовище, НВАК, найімовірніше, збереже перевагу перед західними збройними силами в OSINT".

Оскільки демократичні суспільства навряд чи будуть захищати інформацію від решти світу, йдеться у звіті, організації, від урядів до платформ соціальних мереж і приватних осіб, повинні бути обережними в інтернеті, знаючи, що Китай збирає будь-яку інформацію, яку тільки може зібрати.

"Уряди, військові, дослідницькі організації, компанії, новинні ЗМІ, платформи соціальних мереж і приватні особи повинні знати, що китайські військові та оборонна промисловість використовують нові технології для збирання, оброблення та аналізу величезних обсягів загальнодоступних даних у розвідувальних цілях, і повинні розглянути заходи, спрямовані на зменшення цих можливостей зі збирання розвідданих".

За матеріалами The Epoch Times USA