ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сергій Токарєв: немає юридичної системи, яка була б готова до такого стрімкого розвитку штучного інтелекту

Велика Епоха
Сергій Токарєв
Сергій Токарєв

Світ не був готовий до такого стрімкого розвитку штучного інтелекту. Про це інтерв’ю виданню “РБК-Україна” розповів Сергій Токарєв, співзасновник компанії Roosh та засновник технологічного університету SET University. Бізнесмен впевнений: одночасно з вдосконаленням ШІ, на людство чекає багато роботи щодо визначення рамок етичності та правомірності використання таких технологій.

“У світі немає такої юридичної системи, яка була б готова до такого стрімкого розвитку ШІ. У традиційному праві все просто: є закон і є людина, яка порушує цей закон — і вона має бути покарана. Але, скажіть, кого карати, якщо людина зазнала шкоди внаслідок алгоритму штучного інтелекта? Хто винуватий: автор алгоритму? Користувач? Зараз постає багато запитань, на які ні в кого не має відповіді”, — зазначає Сергій Токарєв. 

Підприємець підкреслює: зараз штучний інтелект значно обмежений в етичному плані – наприклад, він не видає результати, які можуть бути небезпечні для людей. Та у майбутньому окремі компанії та уряди зможуть розробляти власні моделі, нічим не обмежені – і це буде неможливо проконтролювати.

За його словами, невдовзі ШІ загалом перейде від простих завдань до значно складніших. Технології можуть досягти такого розвитку, що люди точно знатимуть, що розмовляють не зі штучним інтелектом, лише тоді, коли будуть бачити перед собою співрозмовника.

Сергій Токарєв наголошує: якщо людина хоче отримати потужний інструмент, варто вже почати розбиратися в тому, як користуватися ШІ. Підприємець вважає, що штучний інтелект має взяти на себе рутинні монотонні задачі — як у приватному житті, так і на роботі.

“Ми можемо говорити про дуже серйозну конкуренцію для Google. І я скажу навіть більше: у Google дійсно переживають через розвиток того ж GPT. Кому потрібний пошуковик, який керується рекламою, якщо можна до найменших деталей сформулювати запит для ChatGPT — і отримати точне вирішення задачі?”, — пояснює Сергій Токарєв.

Пошук інформації — це не єдине, з чим може допомогти штучний інтелект.  Він може взяти на себе функції персонального асистента: сортувати електронні листи, аналізувати календар чи впорядковувати списки справ.  Ще одне використання — служба підтримки. ШІ здатний миттєво аналізувати дані користувача та надавати необхідну інформацію про продукт чи послугу. Технології навіть зможуть озвучувати ці відповіді, тож залучення людини буде мінімальне — лише “натренувати” ШІ. 

“Є такий американський підприємець Рід Хоффман, він був інвестором-засновником компанії OpenAI. І я слухав подкаст, який Хоффман веде разом з ChatGPT, який озвучують! Це неймовірні технології — вони вловлюють тон людини, мають відповіді, які вона хоче почути”, — ділиться Сергій Токарєв.

Підприємець зазначає: раніше вважалось, що першими штучний інтелект зробить незатребуваними робочі професії. А вийшло навпаки — під загрозою опинились творчі спеціальності. ШІ працює з зображеннями, текстами, може навіть написати нескладну мелодію. Та все ж це не означає, що митці взагалі не будуть потрібні — просто вони будуть потрібні компаніям в значно меншій кількості. Наприклад, замість того, щоб платити команді художників, роботодавці можуть платити одній людині, яка вміє користуватися штучним інтелектом і на основі його ідей створювати продукт.