ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Люди в масках напали на журналіста та адвоката в Чечні (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок у Чечні невідомі в масках напали на відомого журналіста та адвоката і жорстоко побили їх. Журналіст "Нової газети" Олена Мілашина та адвокат Олександр Немов щойно прибули до Чечні, щоб бути присутніми на суді над Заремою Мусаєвою, матір'ю двох місцевих активістів, які кинули виклик чеченській владі.

Одразу за аеропортом їхній автомобіль був заблокований кількома машинами, і на них напали кілька невідомих у масках, які побили їх кийками, приставили пістолети до голів і розбили обладнання.

"Новая газета" повідомила, що Мілашина отримала черепно-мозкову травму. У Нємова був глибокий поріз на нозі. Їх доправили в лікарню в головному місті Чечні Грозному, а потім у Беслан у сусідньому регіоні Північної Осетії. Газета повідомила, що Мілашина неодноразово втрачала свідомість.

Виступаючи з лікарняного ліжка на відео, Мілашина сказала, що напад був схожий на "класичне викрадення".

"Вони викинули водія з машини, сіли в неї, нахилили наші голови донизу, зв'язали мені руки, змусили встати на коліна і приставили пістолет до голови", — сказала вона, додавши, що нападники помітно нервували і ледве зв'язали їй руки.

На фотографії з лікарні видно, що її обличчя вкрите зеленим антисептиком. На її поголеній голові безліч синців, а обидві руки забинтовані.

Підтримуваний Москвою лідер Чечні Рамзан Кадиров, який у минулому називав Мілашину "терористкою", заявив, що регіональна влада почала розслідування нападу у вівторок і шукатиме нападників.

Різкі заяви і швидка реакція російської влади контрастували зі стриманою офіційною реакцією на попередні напади на Мілашину та інших журналістів і правозахисників у Чечні.

Мілашина тривалий час висвітлювала порушення прав людини в Чечні і стикалася з погрозами, залякуваннями й нападами. У 2020 році її та адвоката, який супроводжував її, побили десяток людей у холі готелю. Минулого року вона тимчасово покинула Росію після того, як їй стала погрожувати чеченська влада.

Вона отримала широке визнання за свої журналістські розслідування, які включали викриття тортур і вбивств геїв у Чечні та інших зловживань з боку воєнізованих формувань Чечні.

У 2013 році Мілашина отримала міжнародну нагороду "Жінки за мужність" від Державного департаменту США.

За кілька годин після нападу у вівторок суд у Грозному засудив Зарему Мусаєву до 5,5 років позбавлення волі за звинуваченням в образі та насильницькому опорі міліції, — звинувачення, які правозахисні групи відкидають як сфабриковані.