ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В'єтнам заборонив фільм "Барбі" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Актори на фотосесії фільму "Барбі" 25 червня 2023 року в Лос-Анджелесі. (Mike Blake/Reuters)

В'єтнам заборонив довгоочікуваний фільм "Барбі" компанії Warner Bros для внутрішнього прокату через сцену з картою, яка показує односторонньо захоплену Китаєм територію в Південно-Китайському морі, повідомляють державні ЗМІ в понеділок.

U-подібна "лінія з дев'ятьма пунктирами" використовується на китайських картах для ілюстрації претензій Китаю на величезні території Південно-Китайського моря, включаючи ділянки, які В'єтнам вважає своїм континентальним шельфом, де він надав концесії на видобуток нафти.

"Барбі" - останній фільм, заборонений у В'єтнамі за зображення суперечливої китайської дев'ятипунктирної лінії, яка була відхилена в міжнародному арбітражі судом в Гаазі в 2016 році. Китай відмовляється визнавати це рішення.

У 2019 році в'єтнамський уряд зняв з показу анімаційний фільм DreamWorks "Еверест", а минулого року з тієї ж причини заборонив бойовик Sony "Незвіданий". У 2021 році Netflix також зняв австралійську шпигунську драму "Пайн Ґеп".

Акторка Марго Роббі на фотосесії фільму "Барбі", який виходить у прокат 25 червня 2023 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США. REUTERS/Mike Blake

Прем'єра фільму "Барбі" з Марго Роббі та Райаном Ґослінґом у головних ролях спочатку була запланована на 21 липня - ту ж дату, що й у США, повідомляє державна газета Tuoi Tre.

"Ми не видаємо ліцензію на показ американського фільму "Барбі" у В'єтнамі, оскільки він містить образливе зображення лінії з дев'ятьма пунктирами", - повідомила газета, цитуючи Ві Кієн Тхань, голову Департаменту кіно, державного органу, відповідального за ліцензування та цензуру іноземних фільмів.

Warner Bros не відразу відповіла на запит про коментар.

В'єтнам і Китай вже давно мають територіальні претензії на потенційно багату на енергоносії ділянку в Південно-Китайському морі, що перетинаються. Країна Південно-Східної Азії неодноразово звинувачувала китайські судна в порушенні її суверенітету.