ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Гонконзі видали ордер на арешт вісьмох активістів (ВІДЕО)

Велика Епоха

Поліція Гонконгу видала ордер на арешт вісьмох активістів. Їх звинувачують у серйозних злочинах, пов'язаних із національною безпекою, зокрема в так званій співпраці з іноземними силами і підбурюванні до відокремлення від Китаю. Усі вісім перебувають за кордоном. Влада пообіцяла винагороду за будь-яку інформацію, яка призведе до арешту.

Звинувачення висунули активістам Натану Ло, Анні Кхоук і Фінну Лау, колишнім правозахисникам Деннісу Кхоуку і Теду Хуею, адвокату і правознавцю Кевіну Яму, профспілковому діячеві Мун Сіутхату, а також онлайн-коментатору Юань Гуньї.

Активістка з Гонконгу Анна Кхуок, яка втекла до Сполучених Штатів, сказала, що не здивована тим, що уряд Гонконгу видав ордер на арешт її та семи інших активістів за ймовірні порушення національної безпеки.

За будь-яку корисну інформацію про них обіцяють виплатити мільйон гонконзьких доларів. Поліція заявила, що активи обвинувачених будуть заморожені. Вона також попередила громадськість, щоб їх не підтримували фінансово.

Звинувачення висунуті в рамках Закону про нацбезпеку. Його Пекін ухвалив у цьому автономному регіоні 2020 року без затвердження в місцевому парламенті. Цьому передували масштабні антикитайські протести.