ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін наказав військовим планувати бойові дії, повідомляє Сіньхуа (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Китаю Сі Цзіньпін виходить по завершенні спільної пресконференції за підсумками саміту Китай-Центральна Азія в Сіані, провінція Шеньсі, Китай, 19 травня 2023 року. (REUTERS/Florence Lo/Pool/File Photo)

Президент Китаю Сі Цзіньпін у четвер закликав військових поглибити планування війни і бойових дій, щоб збільшити шанси на перемогу в реальному бою, повідомило інформаційне агентство Сіньхуа, повторивши заклик до військ захищати суверенітет і територію Китаю.

Сі сказав, що світ вступив у новий період потрясінь і змін, а ситуація з безпекою Китаю стала більш нестабільною і невизначеною, в коментарях, які він дав військовим під час інспекційної поїздки до Командування Східного театру воєнних дій.

Командування Східного театру зі штаб-квартирою в провінції Цзянсу відповідає за безпеку східного Китаю, включаючи Східнокитайське море і Тайванську протоку.

На початку цього року Сі після того, як отримав безпрецедентний третій президентський термін, закликав Китай посилити свою здатність захищати національну безпеку і перетворити свої збройні сили на "Велику сталеву стіну".

На Тайвані, демократично керованому острові, який Китай вважає своєю територією, Китай "повинен протистояти виступам за незалежність і сепаратистським діям, а також втручанню зовнішніх сил", сказав він тоді.

Зокрема, Китай неодноразово закликав американських чиновників не контактувати з тайванськими лідерами, розцінюючи це як підтримку прагнення Тайваню до відокремлення від Китаю.

Після візиту тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні минулого року Китай проводив навчання і бойові стрільби в регіоні навколо острова.

Китай ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб взяти Тайвань під свій контроль. У 2005 році він ухвалив закон, що дає Пекіну правову основу для військових дій проти Тайваню, якщо той відокремиться або зробить крок до відокремлення.

Заклик Сі посилити боєготовність пролунав в той час, коли міністр фінансів США Джанет Єллен прибула до Пекіна для переговорів, спрямованих на послаблення напруженості між США і Китаєм.

"Ми повинні наполегливо мислити і розв'язувати військові питання з політичної точки зору, наважуватися воювати, вміти воювати і рішуче захищати наш національний суверенітет, безпеку і інтереси розвитку", — сказав Сі командуванню Східного театру воєнних дій.

У квітні Сі проінспектував Південне командування зі штаб-квартирою в Гуандуні, до сфери відповідальності якого входить Південнокитайське море, на більшу частину якого претендує Пекін.

Він також наголосив на необхідності поглиблення військових навчань і підготовки, так само як китайський флот посилив свою напористість за допомогою тренувальних місій і навчань, спрямованих на протидію розширенню морської присутності США в регіоні.