ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Затонулий фінікійський човен віком 2500 років піднімуть на поверхню (ВІДЕО)

Велика Епоха

Іспанські археологи розробляють план з порятунку стародавнього фінікійського човна. Він лежить на дні моря. Його потрібно підняти на поверхню, щоб захистити від руйнування. Восьмиметровому судну 2500 років і його вважають археологічною перлиною. Зараз його планують підняти на поверхню. Поки він лежить у Середземному морі майже на двометровій глибині.

Операція має бути надскладна. Іспанські археологи провели 560 годин під водою, складаючи детальну схему затонулого судна. Вони замалювали кожну тріщину в дошках. Це допоможе зрозуміти, як витягти човен із дна моря, не пошкодивши його.

Сотні років судно було поховано під піском. Сучасне будівництво на узбережжі змінило підводні течії. Човен оголився. Його знайшли 30 років тому. Він розташований за 60 метрів від берега Масаррона в провінції Мурсія. На честь міста човен назвали "Масаррон II".

Раніше навколо судна побудували залізну конструкцію. Всередині поклали мішки з піском. Так хотіли захистити археологічну цінність від руйнування. Але споруда йде в пісок швидше, ніж сам човен. Тому її довелося частково розібрати, щоб вона не розчавила судно.

Експерти вважають, що треба спробувати витягти човен частинами, а потім зібрати його на березі. План із порятунку реліквії представлять трохи пізніше. Можливо, вже наступного літа човен піднімуть на поверхню.

Вчені припускають, що судно побудували в 580 році до нашої ери. На ньому возили свинець із Піренейського півострова.

У давнину фінікійці освоїли майже все узбережжя Середземного моря. Вони розвинули морську торгівлю. Також здійснювали далекі експедиції. Існує теорія, що Америку відкрили фінікійці в першому тисячолітті до нашої ери.