ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Медитація допомагає впоратися з різними видами страхів

Велика Епоха
(Shutterstock)

Медитація може допомогти людям подолати свої страхи, маленькі та великі. Згідно з дослідженнями, вона допомогла людям, які пережили рак, подолати страх повернення хвороби. В іншому випадку медитація допомагає впоратися зі страхом перед стоматологом. Деякі вважають її ефективним засобом проти страху смерті.

За словами Келвіна Чіна, який медитує вже понад 50 років і був учасником одного з перших медичних досліджень медитації в США у 1971 році, медитація приносить «внутрішню стабільність», яка допомагає людині протистояти життєвим труднощам і страхам.

«Я завжди кажу людям, що ми не можемо позбутися почуття небезпеки, але ми можемо позбутися страху, пов’язаного з ним», — сказав Чін на щорічній конференції Міжнародної асоціації з вивчення питань передсмертного стану в 2021 році.

У кріслі стоматолога

Задовго до того, як медитація стала на Заході повсякденним явищем, а студії йоги можна було знайти на кожному кроці, професор психології та професор стоматологічної школи зібралися разом, щоб випробувати цю техніку як можливість допомогти пацієнтам, які бояться голок з анестетиками.

«Основна концепція полягає в тому, що страх і спокій не можуть існувати одночасно», — писали Дональд Р. Морз зі стоматологічної школи Університету Темпл і Бернард Б. Коен з Державного коледжу Західного Честера у своїй статті 1983 року.

Страх рецидиву людей, які пережили рак

Група дослідників Гарвардської медичної школи вивчила різні техніки впливу на розум і тіло, щоб зменшити страх перед поверненням раку, і медитація виявилася найбільш ефективною.

У деяких випадках страх перед рецидивом раку може призвести до «безнадії, деморалізації та навіть суїцидальних думок», — пишуть вони у своєму дослідженні, опублікованому в журналі Psycho-oncology.

Серед методів, які використовуються для боротьби з цим страхом, є релаксація і медитація — «медитація з усвідомленням, сидяча медитація і/або медитативні рухи, такі як йога, тайцзі й ціґун».

Результати дослідження показали, що «застосування навичок взаємозв’язку “розум-тіло” для боротьби зі страхом повторного розвитку раку є ефективним, хоча і потребує подальшого вдосконалення».

«Техніки медитації кундаліні-йоги у психоонкології та як потенційна терапія раку», написана Девідом С. Шаннахоффом-Халса, описує процес і результати досліджень, здійснених на ракових пацієнтах, які використовували медитацію, щоб полегшити страхи, пов’язані з онкологічними захворюваннями.

Шаннахофф-Халса пише, що ця техніка медитації може бути використана для пацієнтів з різними потребами, включаючи полегшення «втоми, тривоги, депресії, страху і гніву; подолання психічних проблем; і перетворення негативних думок на позитивні».

«У 1990 році мені вперше випала нагода випробувати «керування страхами». Я спробував це на жінці, 38 років, яка запитала мене, чи можу я навчити її чомусь, що могло б допомогти впоратися з жахливим страхом смерті, який вона переживала… Коли вона закінчила медитувати, чоловік сказав: «Люба, я не бачив, щоб ти посміхалася вже 2-3 місяці». Вона відповіла: «Всі мої негативні думки змінилися на позитивні», — пише Шаннахофф-Халса.

Як і з будь-якою іншою проблемою, найскладніше — це йти до кінця. За його спостереженнями, деякі пацієнти зупиняються, коли бачать достатнє покращення, щоб жити далі, тоді як лише невеликий відсоток продовжує лікування до 100-відсоткового покращення.

«Найчастіше складність полягає в тому, щоб переконати людей займатися регулярно і самостійно. Хворі на рак можуть бути більш мотивованими, ніж деякі групи населення, коли вони усвідомлюють негайне полегшення і користь, яку можна отримати завдяки медитації, особливо якщо пацієнт має велике бажання жити “нормальним” життям», — написав він.

За матеріалами The Epoch Times USA