ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Топ-10 найкорисніших продуктів харчування на думку японських лікарів

Велика Епоха
Японський салат з натто та авокадо (cherry-hai/Shutterstock)

Для підтримки здорового тіла дуже важливо дотримуватися здорового харчування. Однак багато людей віддають перевагу не корисним продуктам, а бажають смачно та із задоволенням поїсти.

Ведучі популярної в Японії телевізійної програми «Чудовий лікар TAIKOBAN» попросили 300 відомих лікарів відібрати з харчових продуктів, які продаються в японських продуктових магазинах, десять найкорисніших. У топ потрапили такі.

1. Натто

Натто – дуже корисна традиційна японська їжа, виготовлена зі заброджених соєвих бобів. Запобігає кишковим захворюванням, атеросклерозу, діабету другого типу, раку та недоумству. У натто міститься понад 20 000 видів Bacillus subtilis natto (бактерій натто), які підвищують імунітет.

Фермент, що міститься у Натто Кіназа, сприяє розсмоктуванню тромбів, тому лікарі рекомендують цю харчову добавку для профілактики ішемічного інсульту (інфаркту головного мозку) та інфаркту міокарда.

(Shutterstock)

2. Скумбрія

Скумбрія багата на незамінні для організму жирні кислоти Омега-3: EPA (ейкозапентоєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота). Проте людський організм їх не виробляє, EPA та DHA надходять до нас з їжею.

EPA захищає серцево-судинну систему та запобігає тромбозу. У свою чергу, DHA не тільки зміцнює функцію головного мозку, нервової системи та сітківки ока, але й захищає організм від окислення та запобігає різним захворюванням.

(Shutterstock)

3. Йогурт

Йогурт багатий на різні корисні бактерії, у тому числі молочнокислі та біфідобактерії, що стимулюють діяльність кишечника та усувають запори. Крім того, цей молочний продукт запобігає зростанню шкідливих бактерій, активує імунні клітини кишківника та підвищує імунітет.

(Shutterstock)

4. Тофу

Тофу має омолоджувальну дію і багата на рослинний білок, який запобігає атеросклерозу та знижує рівень холестерину.

(Shutterstock)

5. Оцет

Оцет містить оцтову кислоту, яка має антибактеріальні властивості та балансує кишкову флору. Сприяє перистальтиці кишківника.

Оцет знижує кров'яний тиск та підвищений рівень цукру в крові, запобігає серцево-судинним захворюванням, прискорює обмін речовин.

(Shutterstock)

6. Брокколі

Капуста броколі багата на вітаміни B, C і E, мінерали та харчові волокна. Відома як «король овочів».

Брокколі має таку ж поживну цінність, як цибуля, помідори, зелений перець, капуста, морква і шпинат разом узяті.

Крім того, ця капуста багата на бета-каротин, який пригнічує ракові клітини. Має антиоксидантні та детоксикуючі властивості, покращує стан сивого волосся, викликаний поганим кровообігом.

Броколі рекомендується не варити, а розігрівати у мікрохвильовій печі. Таким чином, поживні речовини зберігаються краще. Кип'ятіння призводить до втрати водорозчинної поживної речовини – вітаміну С.

(Shutterstock)

7. Помідори

Томати багаті на лікопін і антиоксиданти та вважаються плодами, що уповільнюють старіння судин. Вони також знижують рівень поганого холестерину та високий артеріальний тиск. Крім того, помідори запобігають розвитку атеросклерозу та онкологічних захворювань.

При вживанні сирих помідорів, лікопін, що міститься в них, погано засвоюється, тому томати краще піддавати тепловій обробці. Швидкість засвоєння приготовлених помідорів утричі вища, ніж у сирому вигляді.

(Shutterstock)

8. Авокадо

Авокадо називають «їстівним косметичним продуктом» через багатий вміст у ньому вітаміну Е, корисних жирів (70%) та мінералів. Несапоніт, що міститься в плоді, пригнічує запалення і відновлює пошкоджені хрящі, тим самим зменшується біль у колінах і захищаються тазостегнові та ліктьові суглоби.

Авокадо також багатий на антиоксиданти та життєво необхідний для здорового функціонування печінки. Він добре виводить токсини після вживання алкоголю та куріння, сприяє перистальтиці кишечника. Знижує рівень поганого холестерину та запобігає розвитку пародонтозу, усуває неприємний запах із рота, знижує високий кров'яний тиск. Авокадо рекомендується вживати для профілактики захворювань, пов'язаних із способом життя.

(Shutterstock)

9. Кімчі

Кімчі містить багато клітковини та «безсмертні» рослинні молочнокислі бактерії, що покращують кишкову міклофлору. Багатий на вітаміни С і К та мінерали калію.

В одному грамі кімчі міститься понад 10 мільйонів молочнокислих бактерій, що сприяє перистальтиці кишківника. Покращує травлення та зменшує запори. Кімчі допоможе також зберегти молодість вашої шкіри.

(Shutterstock)

10. Яблука

Яблука омолоджують легені. Старіння легень призводить до запалень, звуження бронхів та утрудненого дихання.

Поліфеноли, що містяться в яблуках, багаті на антиоксиданти, які пригнічують запалення бронхів, покращують дихання і відновлюють роботу легенів.

Йошіо Отані (Yoshio Ohtani), авторитетний лікар респіраторного і торакального відділень, директор клініки Ікебукуро Отані (Ikebukuro Otani Clinic) в Японії, сказав в ефірі онлайн-програми: «Пацієнтам, які страждають на хронічну обструктивну хворобу легенів, спричинену палінням, вихлопними газами або токсичним повітрям, що містить частки PM2.5, ми рекомендуємо кинути палити й додати до щоденного раціону яблука».

Отані провів обстеження виробників яблук у префектурі Аоморі, Японія на «вік легенів». Усі обстежувані регулярно вживали яблука. Аналізи показали, що вік легенів більшості фермерів був молодшим за їхній фактичний вік.

За висновком Йошіо Отані, їхні легені омолоджуються за рахунок антиоксидантів, що містяться в яблучних поліфенолах.

(Shutterstock)

За матеріалами The Epoch Times USA