ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кінза допомагає вивести важкі метали з організму: дослідники

Велика Епоха
Часто, коли люди люблять або не люблять кінзу, вони реагують саме на її запах. (Fuse/thinkstockphotos.com)

Останні дослідження показують, що наші щоденні приправи містять багато важких металів, зокрема свинець, алюміній і ртуть. Експерти в галузі охорони здоров'я наголошують, що одним із найкращих способів детоксикації є вживання великої кількості рослини, яку можна легко додати до свого раціону без особливих витрат – кінзи, відомої за межами США як коріандр.

За словами доктора Еріка Берга, хіропрактика, який спеціалізується на здоровому голодуванні та кетозі, регулярне додавання кінзи в їжу може вивести важкі метали з крові та тканин майже без побічних ефектів.

«Кінза може діяти як хелатор і антиоксидант, зменшуючи кількість вільних радикалів», – сказав Берг на підставі дослідження, опублікованого в журналі FASEB.

Хелатор міцно зв'язується з важкими металами у кровотоці й потім фільтрується через нирки та виводиться з організму.

«Кінза відома дуже давно. Її вдалося знайти навіть у гробниці короля Тута», – розповів доктор.

Свіжі садові трави, такі як м'ята, розмарин, кінза, базилік і шніт-цибуля, корисні для поліпшення травлення, очищення крові та підтримання енергетичного балансу. (NSphotostudio/Shutterstock)

Відомий індійський дієтолог і нутриціолог Анджалі Мукерджі також наголошує на детоксикаційних властивостях кінзи, а ідеальним засобом вважає сік з кінзи, води, кам'яної солі, лайму та невеликої кількості кмину.

«Кінза не лише чудово смакує, але і є надзвичайно ефективним засобом для виведення важких металів з організму. Вона допомагає з травленням, нормалізує рівень гемоглобіну, а також зміцнює загальний стан здоров'я» – написала Анджалі у своєму дописі в Instagram.

Кінза має протизапальну, антимікробну дію, а її листя охолоджує організм. Свіжа та сира, вона має сильний лужний ефект, що сприяє швидкому виведенню токсинів з організму.

Рецепт соку з кінзи:

  1. Змішайте 2 чаши листя кінзи до пастоподібної консистенції.
  2. Додайте 150 мл води.
  3. Додайте дрібку порошку кмину та кам'яну сіль.
  4. Додати сік одного лайма.
  5. Перемішайте, і можна пити!

Їжа, що детоксикує природним шляхом

До інших природних продуктів, які, як було доведено, детоксикують шляхом хелатування і зміцнюють систему внутрішньої детоксикації, відносяться:

  • Паростки броколі або мікрозелень броколі, які містять у багато разів більше сульфорафану, ніж зріла броколі,
  • Часник (аліцин),
  • Куркума (куркумін) та
  • Хрестоцвіті овочі.
Покупець купує овочі в магазині органічних продуктів Naturalia, що належить групі компаній Casino Group, після спалаху COVID-19, у Бретіньї-сюр-Орж, поблизу Парижа, 30 липня 2020 року. (Бенуа Тессьє/Рейтер)

Хоча вживання невеликої кількості токсинів не викликає занепокоєння, важкі метали можуть накопичуватися в наших тканинах і впливати на різні частини тіла, включаючи серце, травну систему, нейрони та клітини крові, перешкоджаючи їхньому нормальному функціонуванню.

Чим ви молодші, тим більше схильні до ураження важкими металами.

Оскільки повністю позбутися впливу важких металів неможливо, Берг пропонує споживати більше органічних продуктів і використовувати фільтр для води як додаткові способи усунення частини токсинів.

За матеріалами The Epoch Times USA