ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄБРР кредитує місто Дніпро на 25 млн євро через зростання населення у воєнний час

Велика Епоха
Рятувальники працюють на місці житлового будинку, сильно пошкодженого внаслідок російського ракетного удару в Дніпрі, 3 червня 2023 року. (Пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій України)

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявив у вівторок, що надає 25 мільйонів євро (27,24 мільйона доларів США) українському місту Дніпро, щоб допомогти йому впоратися з напливом людей, які тікають від бойових дій, повідомляє Reuters.

Кредит допоможе забезпечити безперервне надання життєво важливих муніципальних послуг у південно-східному місті після прибуття людей, які були змушені покинути свої домівки через війну Росії проти України.

"Дніпро та його ключові комунальні підприємства серйозно постраждали від війни і докладають усіх зусиль, щоб підтримувати повсякденну діяльність", — йдеться у заяві ЄБРР.

Довоєнне населення Дніпра, яке становило близько 1 мільйона осіб, збільшилося через постійний приплив внутрішньо переміщених осіб, хоча місто також потрапило під обстріли з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

У грудні ЄБРР також надав кредит у розмірі 25 мільйонів євро Львову, найбільшому місту в західній частині України.

Урядовці заявили, що в Україні зареєстровано близько 4,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб.