ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фон дер Ляєн закликала прийняти Україну і Молдову в ЄС, щоб уникнути впливу Росії та Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час прес-конференції після засідання, на якому було ухвалено рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, у Брюсселі, Бельгія, 17 червня 2022 року. (Yves Herman/Reuters)

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в понеділок, що для Європейського союзу вкрай важливо якнайшвидше розв'язати питання про розширення, включивши до нього такі країни, як Україна і Молдова, щоб гарантувати, що вони не потраплять під вплив Росії або Китаю, пише AP News.

Виступаючи в Мадриді, фон дер Ляєн сказала, що блок має зазирнути на чотири роки вперед і уявити, яким має бути Союз.

"Чи можемо ми уявити, яким буде Європейський Союз без України, без Молдови, без Західних Балкан? І ці частини Європи перебувають під впливом Росії чи Китаю? Неможливо", — сказала вона.

"Отже, напрямок руху зрозумілий. І тому зараз ми повинні почати думати про те, як нам зробити так, щоб Європа була цілісною, щоб ці країни були частиною Європейського Союзу".

Фон дер Ляєн сказала, що питання про розширення має бути розглянуте "якнайшвидше, тому що нам потрібен час, щоб дійти висновку".

"Ми повинні подвоїти нашу підтримку Україні. Минуло вже майже 500 днів з моменту жорстокого вторгнення Росії", — сказала фон дер Ляєн, високо оцінивши вражаючий опір українського народу.

"Тепер наш обов'язок — відповідати цій стійкості та завзятості. Це включає в себе надійну і регулярну фінансову підтримку", — сказала вона, нагадавши, що комісія пропонує 50 мільярдів євро (55 мільярдів доларів) в якості бюджетної та відновлювальної підтримки до 2027 року.

За оцінками офіційних осіб ЄС, інститути блоку і 27 держав-членів надали близько 75 мільярдів євро у вигляді допомоги, зброї та боєприпасів від початку війни в лютому 2022 року. ЄС щомісяця виділяє 1,8 мільярда євро, щоб допомогти Україні втримати економіку на плаву.

Фон дер Ляєн виступала разом із прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом після зустрічі комісарів ЄС та іспанського уряду.

Санчес у суботу відвідав Київ, щоб наголосити на підтримці України перед обличчям російського вторгнення. Він був непохитний у своєму намірі продовжувати цю підтримку у вигляді допомоги та озброєнь.

"Європа і Україна разом до перемоги і свободи", — сказав він у понеділок.