ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

13 разів за два місяці: китайського правозахисника безперервно виселяють із квартир і готелів (ВІДЕО)

Велика Епоха

Китайський правозахисник змушений переїжджати 13 разів за два місяці. Сьогодні він і його сім'я залишилися без води та електрики. Це частина широкої кампанії влади, спрямованої на те, щоб залякати відомих правозахисників у Пекіні.

У орендованій квартирі на околиці Пекіна адвокат із прав людини Ван Цюаньчжан розповів про свою ситуацію.

Біля дверей почав чергувати невідомий, заважаючи родині Вана виходити назовні.

Після цього власник житла сказав, що розриває з ними договір. Сім'я виїжджати відмовилася. Тоді через кілька днів він відключив їм воду, газ і електрику. Адвокату довелося встановити сонячну панель, а також запастися питною водою і продуктами.

І подібне повторюється з його сім'єю останні два місяці. З кількох готелів їх попросили виїхати в день заселення.

Так, один із колег правозахисника перебуває під таким самим тиском, іншого вже змусили виїхати зі столиці. Ще одного адвоката відправили до в'язниці разом із дружиною.

Усі четверо входять в організацію під назвою "Адвокати 7-0-9". Ці цифри вказують на дату 9 липня 2015 року, коли китайська поліція майже одночасно заарештувала сотні правозахисників та активістів по всій країні. Вана і трьох інших позбавили ліцензії після затримання. Однак, звільнившись, вони продовжили займатися юридичною практикою.

Вони відомі тим, що беруться за справи прихильників Фалуньгун. Це практика духовного і фізичного вдосконалення, яку компартія Китаю піддає гонінням останні 24 роки. Згідно з міжнародними правозахисними звітами, її послідовників масово заарештовують і катують в ув'язненні, а також вбивають заради вилучення їхніх органів для трансплантації.

Піддаються репресіям й інші адвокати, які захищають прихильників Фалуньгун. Найвідоміший із них — Гао Чжишен, якого з 2006 року неодноразово викрадали і катували. Востаннє він зник у 2017 році. Відтоді про його місцеперебування нічого не відомо.