ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін вимагає зберігати спокій на тлі економічного спаду (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля Народного банку Китаю, центрального банку Китаю, в Пекіні, 9 серпня 2007 року. (Teh Eng Koon/AFP via Getty Images)
Будівля Народного банку Китаю, центрального банку Китаю, в Пекіні, 9 серпня 2007 року. (Teh Eng Koon/AFP via Getty Images)

"Будьте терплячими". Ось що каже китайський лідер Сі Цзіньпін про економіку країни, що похитнулася. Державні ЗМІ опублікували коментар Сі у вівторок. Однак уперше він зробив цю заяву в лютому. Тоді він закликав до терпіння, поки країна прагне досягти потрібних економічних показників.

"Ця чарівна історія зростання в Китаї не була заснована на реальності. Відтоді як у Китаї почалися масові продажі активів на ринку, спостерігається великий спад", сказав директор China Beige Book Шехзад Квазі.

Але чи будуть інвестори лояльними й під час уповільнення економіки? Іноземні компанії та інвестори вже йдуть із Китаю. Влада намагається зупинити цей відтік. Так, держрада з інформаційної політики опублікувала в неділю нові правила для залучення провідних іноземних інвестицій, зокрема зниження податків та спрощену процедуру отримання віз.

І на світовій арені зростають побоювання щодо нестабільного китайського ринку. І все це на тлі погіршення геополітичних відносин між Вашингтоном та Пекіном. До того ж у Китаї переглянули закон про шпигунство, який дав владі більше повноважень для контролю іноземного бізнесу, підвищивши ризики для власників компаній.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube