ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Пакистані натовпи спалили християнські церкви, будинки після звинувачень у богохульстві (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид на згорілу церкву на околиці Фейсалабада 16 серпня 2023 року. (GHAZANFAR MAJID/AFP через Getty Images)

У середу на сході Пакистану розлючений натовп підпалив кілька церков після того, як одну християнську сім'ю звинуватили в богохульстві, повідомили поліція і служби з надзвичайних ситуацій.

Сотні людей, озброєних палицями і камінням, увірвалися в переважно християнський район міста Фейсалабад, повідомила AFP поліція в цьому районі. На фотографіях, розміщених у соціальних мережах, видно, як з церкви піднімається дим, а на вулиці підпалюють меблі, такі як ліжка і стільці.

За словами представника служби порятунку, який перебував на місці події, напад стався після того, як група релігійних фанатиків звинуватила місцеву християнську сім'ю в оскверненні Корану. "Фотографії та відео спалених сторінок Корану були поширені серед жителів, що викликало обурення", - повідомив AFP по телефону Рана Імран Джаміль, представник міської служби з надзвичайних ситуацій.

Чотири церкви згоріли, але ніхто не постраждав

Згідно з тим же джерелом, чотири церкви були підпалені, але ніхто не постраждав. "Ми закликаємо до справедливості і дій з боку сил правопорядку і тих, хто здійснює правосуддя (...), щоб вони негайно втрутилися і запевнили нас, що наші життя мають цінність на нашій власній батьківщині", - написав єпископ сусіднього міста Лахор Азад Маршалл в соціальній мережі X (колишній Twitter).

Питання богохульства є особливо чутливим у Пакистані, де навіть недоведені звинувачення в образі ісламу можуть призвести до вбивства і самосуду. Через звинувачення у богохульстві вбивали політиків, погрожували ядерним знищенням європейським країнам і лінчували студентів.

Християни, які складають близько 2% населення, займають одну з найнижчих сходинок у пакистанському суспільстві і часто стають мішенню неправдивих і безпідставних звинувачень у богохульстві. У липні 2018 року четверо чоловіків напали на церкву у Фейсалабаді, де були присутні 20 вірян.