ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Еквадорі вбили третього за кілька тижнів відомого політика

Велика Епоха
Солдат стежить за рухом транспорту на мосту Національної єдності, що з'єднує місто Дуран із містом Гуаякіль, Еквадор, 20 липня 2023 року. (AP Photo/Dolores Ochoa, File)

Сплеск насильства в Еквадорі забрав життя ще одного політичного лідера. У результаті кількість пов'язаних із політикою вбивств за останні тижні сягнула трьох (включно з убивством кандидата в президенти).

Смертельний постріл у Педро Бріонеса, місцевого лідера партії Revolución Ciudadana, що належить колишньому президенту Рафаелю Корреа, підтвердила Луїса Гонсалес, кандидатка на позачергових президентських виборах, що відбудуться в неділю, і членкиня тієї ж партії, пише AP News.

Стрілянина сталася в понеділок у північній провінції Есмеральдас.

Вбивство Бріонеса, який був політичним лідером у сільському районі Сан-Матео-де-Есмеральдас, сталося менш ніж за тиждень після того, як південноамериканську країну сколихнуло вбивство посеред білого дня кандидата в президенти Фернандо Вільявісенсіо, який займав відому жорстку позицію щодо організованої злочинності та корупції. Вільявісенсіо було вбито після закінчення політичного мітингу в столиці країни Кіто, незважаючи на те, що до нього приставили охорону, до якої входили поліцейські та охоронці.

Їхні вбивства послідували за тим, як 26 липня був застрелений мер міста Манта, третього за величиною міста Еквадору. 38-річний Агустін Інтріаго був нещодавно переобраний на новий термін, який розпочався в травні.

За останні три роки в Еквадорі було вбито тисячі людей, оскільки країна перетворилася на великий центр наркоторгівлі, а місцеві банди, підтримувані картелями, борються за контроль над вулицями, в'язницями і наркомаршрутами. Питання злочинності та насильства стали домінуючими в дискусіях навколо недільних виборів.

В інтерв'ю агентству Ассошіейтед Прес Гонсалес заявила, що після вбивства Вільявісенсіо вона переглянула свою охорону, але, як і раніше, відмовляється носити бронежилет, мотивуючи це тим, що вона християнка.

"Я вірю в Бога, він піклується про нас", — сказала вона.

За її словами, якщо вона стане президентом, то має намір зайняти жорстку позицію щодо злочинності: провести чистку поліцейських сил, посилити контроль на кордонах країни, інвестувати в обладнання для правоохоронних органів.

Влада не розкрила мотивів убивства Вільявісенсіо. У п'ятницю еквадорський суддя ухвалив рішення про превентивне ув'язнення шести колумбійців, яких влада підозрює в причетності до вбивства. ФБР надає допомогу в розслідуванні.

За перші шість місяців цього року Національна поліція країни зареєструвала 3568 насильницьких смертей, що набагато більше, ніж за аналогічний період 2022 року (2042). Наприкінці року було зареєстровано 4 600 насильницьких смертей, що є рекордним показником за всю історію країни і вдвічі перевищує показник 2021 року.