ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент звільнив керівників військкоматів у рамках антикорупційної кампанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський проводить прес-конференцію під час саміту лідерів НАТО у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 року. (REUTERS/Kacper Pempel//File Photo)

Президент Володимир Зеленський розширив свою боротьбу з хабарництвом у п'ятницю, звільнивши всіх керівників регіональних центрів комплектування української армії, оскільки війна з Росією вступає в критичну стадію.

Президент заявив, що державне розслідування діяльності центрів по всій Україні виявило зловживання з боку чиновників, починаючи від незаконного збагачення і закінчуючи перевезенням призовників через кордон, незважаючи на заборону на виїзд з країни у воєнний час.

Він повідомив, що 112 кримінальних справ було відкрито в рамках широкомасштабного розслідування, розпочатого після скандалу з хабарництвом у військкоматі в Одеській області минулого місяця. Він використовував різку риторику, яка, ймовірно, буде вітатися українцями, шокованими випадками корупції у воєнний час.

"Цією системою повинні керувати люди, які точно знають, що таке війна і чому цинізм і хабарництво під час війни є зрадою", — сказав він, додавши, що звільнених замінять недавні ветерани і солдати, поранені на фронті.

Україна зробила боротьбу з хабарництвом своїм пріоритетом, оскільки вона захищається від повномасштабного вторгнення Росії та прагне членства в Європейському Союзі, а також звільнила або притягнула до відповідальності низку високопосадовців, причетних до корупції.

Зеленський заявив, що всі звільнені офіцери військкоматів, які не перебувають під слідством, повинні йти на фронт воювати за Україну, "якщо вони хочуть зберегти свої погони і довести свою гідність".

"Але хочу наголосити: армія не є і ніколи не буде заміною кримінального покарання. Чиновники, які переплутали погони з пільгами, обов'язково постануть перед судом", — сказав він у своїй заяві.

Десятки тисяч українців були вбиті або поранені в результаті бойових дій з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Україна все частіше стикається з проблемами набору, оскільки війна, яка зараз перебуває у фазі жорстокого виснаження, наближається до 18-місячної позначки. Військові час від часу потрапляють у скандали, пов'язані з хабарництвом або жорсткою тактикою рекрутингу.

Минулого місяця керівника призовного пункту Одеської області було взято під варту за підозрою у незаконному збагаченні. Українські ЗМІ повідомили, що його сім'я придбала значну нерухомість в Іспанії.

Відео, на яких показано, як армійські вербувальники агресивно переслідують або застосовують насильство до потенційних призовників, стали вірусними в соціальних мережах.

Зеленський заявив, що за виконання п'ятничного рішення відповідатиме генерал Валерій Залужний, і що нові кандидати на посади спочатку будуть перевірені Службою внутрішньої безпеки України, СБУ.

Незважаючи на нещодавні кроки по боротьбі з хабарництвом, Україна все ще посідає 116 місце зі 180 країн в останньому Індексі сприйняття корупції Transparency International.

Опитування громадської думки, проведене на замовлення Transparency у червні, показало, що 77% українців вважають корупцію однією з найсерйозніших проблем України.