ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

СБУ запобігла російському злому бойової системи Збройних сил

Велика Епоха
Чоловік тримає ноутбук, на який проєктується кіберкод, на цій ілюстрації, зробленій 13 травня 2017 року. (REUTERS/Kacper Pempel/File Photo)

Українські спецслужби запобігли спробі російських хакерів проникнути в бойову інформаційну систему Збройних сил України, повідомила у вівторок СБУ.

Україна повідомила про збільшення кількості спроб російських хакерів зламати комп'ютерні системи українського уряду, збройних сил і енергетичного сектора з початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Росія неодноразово заперечувала такі звинувачення.

"У результаті комплексних заходів Служба безпеки України викрила та заблокувала протиправну діяльність російських хакерів, які намагалися проникнути в українські військові мережі та організувати збір розвідувальної інформації", — йдеться у повідомленні СБУ у месенджері Telegram.

Служба заявила, що хакери намагалися отримати доступ до "конфіденційної інформації про дії Збройних Сил України, дислокацію та переміщення сил оборони, їх технічне забезпечення".

СБУ заявила, що відповідальність за атаку лежить на російській хакерській групі, відомій у середовищі дослідників кібербезпеки як Sandworm. Кіберфахівці встановили, що хакери планували використовувати українські військові планшети для поширення вірусів у бойовій системі, повідомили в СБУ.