ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський корабель обстріляв з водомета філіппінський катер (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Китай стикається зі зростаючою міжнародною реакцією після того, як один з кораблів берегової охорони застосував водомет проти філіппінського судна в Південнокитайському морі в суботу. На думку аналітиків, цей інцидент загострює і без того напружену ситуацію і може призвести до того, що Сполучені Штати і їхні союзники прискорять плани спільного патрулювання водного шляху.

Кадри, зняті камерою, на яких видно, як китайський корабель берегової охорони стріляє з водометів по філіппінському катеру. Філіппіни — головний союзник США. Китайський корабель перешкоджав філіппінському судну доставити продовольство військам на спірний острів.

Уряд Філіппін після інциденту викликав посла Китаю.

«Це було схоже на боротьбу Давида з Голіафом, тому що в безпосередній близькості від цього району було лише два кораблі берегової охорони і два філіппінських катери постачання проти шести великих кораблів китайської берегової охорони, двох кораблів китайської міліції і ще кількох кораблів Народно-визвольної армії», — сказав Джонатан Малайя, речник Ради національної безпеки, Філіппіни.

Південнокитайське море розташоване між Китаєм, В'єтнамом, Камбоджею і Філіппінами. Третина світової торгівлі проходить через цю територію. Водночас Пекін намагається претендувати на більшу частину регіону.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube