ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна назвала переговори в Джидді продуктивними, Росія — приреченими на поразку

Велика Епоха
Представники понад 40 країн, включно з Китаєм, Індією та США, позують для світлини під час переговорів у Джидді, Саудівська Аравія, 6 серпня 2023 р., спрямованих на припинення війни Росії в Україні. (REUTERS)

Україна та її союзники назвали переговори спробою заручитися широкою міжнародною підтримкою принципів, які Київ хоче покласти в основу миру, включно з виведенням усіх російських військ і поверненням усієї української території під свій контроль, пише Reuters.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що хоче, щоб наприкінці цього року відбувся глобальний саміт, заснований на цих принципах.

Міністерство ЗМІ Саудівської Аравії повідомило, що учасники зустрічі погодилися з важливістю продовження консультацій для прокладання шляху до миру. Європейські офіційні особи заявили, що учасники зустрічі планують створити робочі групи для розв'язання конкретних проблем, що виникли внаслідок війни.

Говорячи про переговори в Джидді, керівник офісу Зеленського Андрій Єрмак сказав: "Ми провели дуже продуктивні консультації щодо ключових принципів, на яких має бути побудований справедливий і міцний мир".

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, за повідомленням державних ЗМІ, заявив у неділю, що зустріч стала "відображенням спроби Заходу продовжити марні, приречені на провал зусилля" з мобілізації країн Півдня на підтримку позиції Зеленського.

На думку аналітиків, участь Китаю, який не взяв участі в попередньому раунді переговорів у Копенгагені і відкинув заклики Заходу засудити вторгнення Росії, свідчить про можливу, але не серйозну зміну його позиції.

Західні дипломати також підкреслюють роль Саудівської Аравії в скликанні ширшої групи країн для участі в конференції, використовуючи її зростаючі відносини з Пекіном і збережені зв'язки як з Москвою, так і з Києвом.

Єрмак зазначив, що під час переговорів у Саудівській Аравії було висловлено різні точки зору, назвавши їх "надзвичайно чесною і відкритою розмовою".

За його словами, всі присутні країни продемонстрували прихильність принципам міжнародного права, поваги до суверенітету і непорушності територіальної цілісності держав.