ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай візьме участь у мирних переговорах щодо України в Саудівській Аравії

Велика Епоха
Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей залишає штаб-квартиру Міністерства закордонних справ Росії після переговорів у Москві, Росія, 26 травня 2023 року. (REUTERS/Maxim Shemetov/File Photo)

Спеціальний посланник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідає Джидду, Саудівська Аравія, для участі в міжнародних переговорах щодо мирного врегулювання кризи в Україні, повідомило в п'ятницю міністерство закордонних справ Китаю, пише Reuters.

"Китай готовий співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у просуванні політичного вирішення кризи в Україні", — заявив Ван Веньбінь, речник китайського міністерства.

Українські та західні дипломати сподіваються, що на зустрічі в Джидді цими вихідними радників з національної безпеки та інших високопосадовців з близько 40 країн світу вдасться узгодити ключові принципи майбутнього мирного врегулювання для припинення війни Росії в Україні. Москва не буде присутня на зустрічі.

Президент України Володимир Зеленський заявив у середу, що він сподівається, що ця ініціатива призведе до "мирного саміту" лідерів з усього світу цієї осені, щоб схвалити принципи, засновані на його власній формулі мирного врегулювання з 10 пунктів.

Найбільшою дипломатичною нагородою була б підтримка з боку Китаю, який підтримує тісні економічні та дипломатичні зв'язки з Росією і досі відкидав міжнародні заклики засудити вторгнення. Китай був запрошений на попередній раунд переговорів у Копенгагені наприкінці червня, але не прийшов.