ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Стало відомо, яку зброю Китай постачає Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Стало відомо, яку зброю Китай постачає Росії (ВІДЕО)

Згідно з останньою доповіддю Офісу директора національної розвідки США, Китай, попри міжнародні санкції та експортний контроль, надає технології подвійного призначення, які російські військовики використовують для війни в Україні.

Зокрема навігаційне обладнання, технології глушіння і частини винищувачів.

Станом на березень з Китаю до Росії було поставлено безпілотників і запчастин до них на суму понад 12 мільйонів доларів.

Посилаючись на митні дані, автори звіту вважають, що основними гравцями є державні оборонні компанії Китаю та їхні російські партнери, що потрапили під санкції. Водночас у звіті йдеться про те, що Київ також помітив більше китайських компонентів в озброєнні, яке використовує Росія.

Пекін довгий час заперечував надання будь-якої військової допомоги Росії. Але обидві країни підтримують партнерство "без обмежень" протягом усієї війни. Згідно з доповіддю, Пекін став найбільшим покупцем російської сирої нафти з моменту запровадження західних санкцій. Це - поряд з розширенням закупівель російського природного газу та інших експортних енергоносіїв. Загальний обсяг двосторонньої торгівлі торік досяг рекордного рівня. Пекін також нібито використовував свою фінансову систему, щоб дозволити Росії "проводити транзакції, не обмежені західними заборонами". Адміністрація Байдена б'є на сполох, мовляв комуністичний Китай може пропонувати смертельну допомогу Росії. Водночас офіційні особи повторюють, що немає жодних доказів передання летальної допомоги для використання на полі бою.