ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна використовує північнокорейські ракети, — Financial Times (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид з висоти пташиного польоту показує зруйновані будівлі внаслідок інтенсивних бойових дій на тлі російського вторгнення в Бахмуті, Україна, на цьому знімку з відео, опублікованому 15 червня 2023 року. (93rd Kholodnyi Yar Brigade/Handout via REUTERS/File Photo)

Українські солдати були помічені у використанні північнокорейських ракет, які, за їхніми словами, були захоплені "дружньою" країною перед тим, як їх доставили в Україну, повідомила в суботу газета Financial Times.

Міністерство оборони України припустило, що зброя була захоплена у росіян, пише газета.

Сполучені Штати звинувачують Північну Корею в постачанні зброї Росії, включаючи ймовірні морські поставки, але не надали доказів, а північнокорейська зброя не була широко помічена на полях боїв в Україні.

Північна Корея і Росія заперечують проведення операцій з продажу зброї.

Північнокорейська зброя була продемонстрована українськими військами, які використовували реактивні системи залпового вогню "Град" радянських часів поблизу зруйнованого східного міста Бахмут, місця тривалих жорстоких боїв, йдеться у звіті.

Цього тижня міністр оборони Росії Сергій Шойгу здійснив рідкісний візит до Пхеньяну, щоб відзначити 70-ту річницю закінчення Корейської війни, перший візит вищого військового керівництва Москви після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Під час візиту Шойгу сфотографувався з лідером Кім Чен Ином на військовій виставці в Пхеньяні, розглядаючи заборонені північнокорейські балістичні ракети, що свідчить про поглиблення зв'язків між двома країнами в умовах, коли кожна з них протистоїть Сполученим Штатам.