ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд відхилив вимогу уряду про заборону пісні "Слава Гонконгу" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Місцеві жителі співають написану протестувальниками пісню "Слава тобі" в одному з торгових центрів Гонконгу 11 вересня 2019 року. (AP Photo/Vincent Yu, File)

У п'ятницю суддя Гонконгу відхилив вимогу уряду про заборону популярної пісні протестувальників. Рішення було ухвалено після того, як компанія Google опиралася тиску офіційної влади, яка змушувала її змінити результати пошуку в Інтернеті.

Однак деякі аналітики попередили, що рішення суду, ухвалене в п'ятницю, не означає, що іноземні технологічні гіганти відтепер можуть послабити пильність у Гонконзі.

Уряд звернувся до суду після того, як компанія Google опиралася вказівці виводити як головний результат пошуку гімн Китаю, а не "Слава Гонконгу".

За словами секретаря з інновацій, технологій і промисловості Гонконгу Сунь Дуна (Sun Dong), раніше компанія Google просила винести рішення про те, що пісня порушує закон, перш ніж її можна буде видалити.

Домагаючись судового рішення, уряд хотів припинити дії тих, хто використовує цю пісню для пропаганди відділення Гонконгу від Китаю. Він також хотів заборонити дії, в яких пісню використовують для підбурювання інших до відокремлення і образи національного гімну, зокрема в інтернеті.

Однак рішення суду, ухвалене в п'ятницю, не означає закінчення суперечок для технологічних гігантів, вважає Джордж Чен, колишній глава відділу державної політики у Великому Китаї компанії Meta.

За його словами, це новий початок для спільної роботи платформ і уряду з питань, пов'язаних із контентом, з огляду на те, що ймовірність того, що уряд просто залишить усі версії пісні протесту в інтернеті, "нульова".

"Тепер м'яч повернувся до уряду, але це не означає, що платформи можуть розслабитися", — сказав Чен, який зараз працює керуючим директором у компанії The Asia Group, що надає бізнес-консультації.

За його словами, Гонконг зараз є "вкрай політизованим місцем", і багато законодавців були здивовані рішенням суду, прогнозуючи, що політичний тиск на технологічні платформи щодо видалення контенту збережеться.

Ерік Лай, запрошений науковий співробітник Школи права Королівського коледжу Лондона, вважає, що, звертаючись до суду, уряд намагався зловживати правовою системою, використовуючи судову заборону для вирішення політичних питань. За словами Лая, це рішення свідчить про те, що суд, як і раніше, прагне захищати цілісність міської правової системи.

"Якби ця заборона була задоволена судом, це призвело б до подальшого створення більш обмежувального середовища як для Інтернету, так і для громадськості", — сказав він.

Лай попередив, що викликає занепокоєння той факт, що міністр юстиції "так прагне політизувати суд і судовий розгляд", щоб придушити опозиційний табір і інакомислення, додавши, що він стежитиме за тим, як уряд відреагує на це рішення.

Раніше уряд заявив, що текст пісні містить гасло, яке може являти собою заклик до відокремлення. Пісню вже було заборонено в школах. Уряд заявив, що поважає свободи, що захищаються конституцією міста, "але свобода слова не є абсолютною".

Приводом для протестів у 2019 р. став запропонований закон про екстрадицію, який дав би змогу відправляти підозрюваних у кримінальних злочинах гонконгців на материк для суду. Уряд відкликав цей законопроєкт, але протестувальники розширили свої вимоги, включивши в них прямі вибори керівників і підзвітність поліції.