ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Варшава викликає посла Росії після погроз Путіна

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. (John Thys/AFP через Getty Images)

У суботу Польща викликала посла Росії у Варшаві, щоб висловити протест у зв'язку з висловлюваннями президента Росії Путіна, який назвав західні території Польщі "сталінським подарунком полякам", повідомляють місцеві ЗМІ.

"Посол Російської Федерації Сергій Андрєєв з'явився в Міністерстві закордонних справ, зустріч почалася о 10 ранку і була короткою", — повідомив. Польському агентству преси (PAP) заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

Путін сказав: "...західні території нинішньої Польщі — це подарунок Сталіна полякам. Невже наші друзі у Варшаві забули про це? Ми їм нагадаємо".

Ці слова російського президента прозвучали після того, як він звинуватив Польщу у змові з метою взяти під контроль західну частину України шляхом формування спільного польсько-литовсько-українського військового угруповання.

"Сталін був військовим злочинцем, відповідальним за смерть сотень тисяч поляків. Історична правда не підлягає сумніву", — заявив пізніше в п'ятницю прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Twitter.