ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канада прийме українських біженців в необмеженій кількості

Велика Епоха
Громадяни України, які тікають від війни в Україні, прибувають до аеропорту імені Трюдо в Монреалі 29 травня 2022 року. (The Canadian Press/Graham Hughes)

Зважаючи на те, що 230 000 українців вже емігрували до Канади, рятуючись від війни, у нещодавно оприлюдненій довідці Міністерства імміграції йдеться про те, що кількість українських біженців від війни, які можуть бути прийняті в Канаді, «не обмежена».

Уряд закрив прийняття заявок 15 липня для українських біженців, які хотіли отримати тимчасові екстрені візи та безкоштовні квитки до Канади, але близько 1,1 мільйона українців подали заявки на отримання віз до закінчення терміну, з яких близько 800 000 були схвалені станом на початок липня.

«Немає жодних обмежень», – йдеться у службовій записці Міністерства імміграції Канади, надісланий до Постійного комітету Сенату з соціальних питань, яку отримав «Blacklock's Reporter».

У записці під назвою «Інформація стосовно громадян України, які приїжджають до Канади» також йшлося про нещодавно оголошений план Оттави полегшити отримання статусу постійного проживання для всіх громадян України та членів їхніх сімей, які вже перебувають у Канаді.

Нова політика, оголошена міністром імміграції Шоном Фрейзером 15 липня, має набути чинності в жовтні цього року.

Новий план надаватиме статус постійного проживання громадянам України, які втекли від війни та хочуть залишитися в Канаді. Для цього українські біженці повинні перебувати в Канаді зі статусом тимчасового мешканця і мати принаймні одного члена сім'ї в країні.

У меморандумі зазначається, що нова політика буде корисною для українців, які прибувають до Канади «з будь-якої точки світу», навіть якщо вони рятуються від російської агресії, за умови, що вони подали заяву на отримання тимчасової візи в рамках канадсько-української програми «Дозвіл на екстрені подорожі» до 15 липня.

Українські біженці

Програма встановлює квоту дозволу на в'їзд для 365 000 українських іммігрантів у 2023 році, 485 000 у 2024 році та 500 000 у 2025 році.

«Оскільки цей крок забезпечує тимчасовий притулок, ті, хто приїжджає до Канади за канадсько-українським дозволом на термінову евакуацію, не включаються до Плану рівнів імміграції, який є оцінкою кількості постійних мешканців, котрих Канада планує прийняти», – йдеться в записці.

«Хоча це тимчасовий захід, власникам дозволів на невідкладну імміграцію та членам їхніх сімей надаються послуги з розселення після прибуття, щоб вони могли повноцінно брати участь у житті канадської громади, поки перебувають тут».

Спочатку термін дії канадської програми тимчасової екстреної візової підтримки для українців мав закінчитися в березні, але пан Фрейзер продовжив її дію до 15 липня.

Лише близько 21% українців, які отримали тимчасові візи, фактично вже перебувають у Канаді, але вони все ж матимуть час для перетину кордону до кінця березня 2024 року.

Біженці, які отримали тимчасові візи та приїхали до Канади, також матимуть час до кінця березня 2024 року, щоб подати заяву на продовження або зміну свого тимчасового статусу в Канаді.

За матеріалами The Epoch Times USA