ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шакірі загрожує друге розслідування податкового шахрайства в Іспанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Шакіра (Sarah Meyssonnier/Reuters)

Попзірці Шакірі загрожують нові проблеми з боку податкової служби Іспанії після того, як у четвер суд поблизу Барселони заявив, що погодився розпочати розслідування другої справи про ймовірне податкове шахрайство з боку колумбійської співачки.

Шакіра вже постала перед судом, дата якого буде визначена пізніше, за несплату 14,5 мільйонів євро (13,9 мільйона доларів США) податків з доходів, отриманих у період з 2012 по 2014 рік. Співачка заперечує будь-які правопорушення.

Тепер іспанський суддя погодився з державними прокурорами розслідувати два можливі випадки податкового шахрайства з боку Шакіри, починаючи з 2018 року. У суді заявили, що не мають інформації про те, про яку суму йдеться.

Обидві справи розглядає суд у містечку Есплугес-де-Льобрегат, неподалік від Барселони.

Перша справа, яка має бути передана до суду, залежить від того, де Шакіра жила протягом 2012-14 років. Прокуратура Барселони стверджує, що володарка "Ґреммі" провела більшу частину цього періоду в Іспанії і повинна була сплачувати податки в країні, хоча її офіційною резиденцією були Багамські острови.

Піар-фірма Шакіри Llorente y Cuenca у своїй заяві іспанською мовою заявила, що артистка "завжди діяла відповідно до закону і за порадою своїх фінансових консультантів".

Фірма повідомила, що Шакіра, яка зараз живе в Майамі, ще не отримала повідомлення про другу перевірку.

"(Шакіра) зараз зосереджена на своїй артистичній кар'єрі в Майамі, вона спокійна і впевнена, що отримає сприятливе вирішення своїх фінансових питань", — заявили у фірмі.

Шакіра, повне ім'я якої Шакіра Ізабель Мебарак Ріполл, пов'язана з Іспанією з того часу, як почала зустрічатися з нині колишнім футболістом Жераром Піке. Пара, яка має двох дітей, жила разом у Барселоні до минулого року, коли вони розірвали свої 11-річні стосунки.

Протягом останнього десятиліття Іспанія переслідувала таких футбольних зірок, як Ліонель Мессі та Кріштіану Роналду, за несплату податків у повному обсязі. Їх визнали винними в ухиленні від сплати податків, але обидва уникли тюремного ув'язнення завдяки положенню, яке дозволяє судді скасовувати вироки терміном до двох років для тих, хто вперше вчинив правопорушення.