ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лісові пожежі спалюють будинки поблизу грецької столиці, мешканці рятуються втечею (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Дві лісові пожежі, роздуті сильним вітром, неконтрольовано вирували в понеділок у прибережних містах поблизу Афін, змусивши мешканців покинути свої домівки і спричинивши евакуацію сотень дітей з літнього табору.

За словами представника грецької пожежної служби, пожежа, що спалахнула в селі Куварас, розташованому приблизно за 27 км на південний схід від грецької столиці, швидко поширювалася на тлі мінливого вітру.

Очевидець Reuters повідомив, що щонайменше п'ять будинків були серйозно пошкоджені вогнем, який також прорвався через приморський житловий район Лагонісі, популярного літнього курорту.

Поліція допомогла евакуювати понад 100 громадян з навколишніх районів. Десятки коней були евакуйовані на вантажівках, оскільки полум'я охопило стайні в сусідніх районах Калівія і Анавіссос.

"Через сильний вітер полум'я поширилося на 12 кілометрів за дві години", — заявив на телевізійному брифінгу речник грецької пожежної служби Іоанніс Артопойос, додавши, що поліція затримала особу, підозрювану у підпалі.

Понад 200 пожежників, яким допомагали 20 солдатів, 68 пожежних машин, 10 літаків і шість вертольотів боролися з полум'ям.

Катери берегової охорони патрулювали уздовж узбережжя, щоб допомогти евакуювати громадян у разі потреби, і ще більше суден перебували в режимі очікування на випадок необхідності втручання.

Близько 1200 дітей у літньому таборі та мешканців реабілітаційного центру були евакуйовані через чергову лісову пожежу, що спалахнула поблизу морського курорту Лутракі, приблизно в 80 км на захід від Афін, повідомив місцевий мер в інтерв'ю грецькому телебаченню.

Близько 135 пожежників з 50 пожежними машинами, 40 солдатів і 13 літаків були задіяні для гасіння пожежі, яка змусила поліцію перекрити частину шосе і порушила залізничне сполучення.

Третя пожежа спалахнула в другій половині дня і охопила ліс приблизно за 30 кілометрів на північ від Афін, в районі Дервенохорії.

Влада заявила, що в понеділок вони боролися з 81 пожежею по всій країні, з найбільшими фронтами поблизу Афін, і готуються до нових пожеж у вівторок через різке підвищення температури і сильний вітер.

"Вівторок також буде дуже складним днем. Існує дуже високий ризик виникнення пожеж", — сказав Артопойос, додавши, що сильний вітер збережеться.

Лісові пожежі часто трапляються в Греції влітку, втім, суха зима створила небезпечні умови.

Нещодавно переобраний прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, який перебуває на саміті лідерів у Брюсселі, заявив, що його постійно інформують про пожежі, які він також пов'язує зі зміною клімату. Він закликав громадян дотримуватися правил цивільного захисту.

"Сьогодні був перший по-справжньому важкий день цього літа. Безумовно, їх буде ще більше. У нас були, є і будуть пожежі, що також є одним з результатів кліматичної кризи, яку ми відчуваємо з дедалі більшою інтенсивністю", — сказав він.

Грецька метеорологічна служба попередила про високий ризик пожеж цього тижня, коли країна оговтується від першої великої літньої спеки.

Прогнозується, що друга хвиля спеки накриє середземноморську країну пізніше цього тижня.

У Греції все ще свіжі спогади про катастрофічну пожежу 2018 року, коли в приморському місті Маті, на схід від Афін, від вогню загинула 101 людина.