ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обвинуваченого російського розвідника екстрадували до США з Естонії

Велика Епоха
Прапори США і України на авіабазі США в Рамштайні, Німеччина, 26 квітня 2022 року. (Фото REUTERS)

Ймовірний офіцер російської розвідки, якого Сполучені Штати звинувачують у контрабанді електроніки та боєприпасів американського походження в Росію, щоб допомогти їй у війні проти України, був екстрадований з Естонії, повідомила в п'ятницю федеральна прокуратура, цитує Reuters.

Очікується, що Вадим Конощенок вперше постане перед федеральним судом у Брукліні в п'ятницю. Прокурори вимагають утримання його під вартою до суду, називаючи його ризиком втечі.

48-річний Конощенок був затриманий естонською владою в жовтні 2022 року при спробі перетнути кордон з Росією, перевозячи 35 видів напівпровідників та електронних компонентів, деякі з яких підпадають під експортний контроль США, повідомляє прокуратура.

Він повідомив співучасникам змови в електронному листуванні, що бере 10% за торгівлю підконтрольними товарами. "Менше не можу. Санкції", — писав він, за словами прокурорів.

Reuters не змогло одразу знайти американського адвоката Конощенка.

Вперше звинувачення були висунуті у вересні минулого року, коли влада США намагалася посилити контроль за експортом і санкції, покликані перешкоджати військовим зусиллям Москви.