ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї стратили виховательку дитячого садка за отруєння дошкільнят

Велика Епоха
(Charley Gallay/Getty Images)

Цього тижня в центральному Китаї було страчено колишню виховательку дитячого садка. Чотири роки тому вона додала в кашу нітрит натрію, що призвело до смерті однієї дитини та отруєння 24 інших, повідомили в п'ятницю державні ЗМІ, цитує Reuters.

39-річна Ван Юнь безуспішно оскаржила вирок, спочатку ухвалений у вересні 2020 р. проміжним народним судом міста Цзяоцзуо (провінція Хенань).

У четвер той самий суд засвідчив особу Ван, супроводжував її на місце страти і привів смертний вирок у виконання.

У березні 2019 року Ван купила нітрит натрію після сварки з колегою-вихователем. Наступного ранку в дитячому садку вона додала трохи речовини в дитячу кашу "Вісім скарбів" (популярну в Китаї солодку кашу на основі рису).

У січні 2020 року одна дитина померла від множинної відмови органів, спричиненої отруєнням. Ще два десятки дітей дістали незначні травми, повідомляють державні ЗМІ.

Це один із кількох резонансних випадків загибелі або насильства в китайських дитячих садках за останні роки.

У понеділок у китайській провінції Гуандун 25-річний чоловік скоїв напад на дитячий садок, унаслідок якого шестеро людей загинули й одна дістала поранення.

За оцінками правозахисної організації Amnesty International, у Китаї щорічно страчують тисячі людей, що набагато більше, ніж у будь-якій іншій країні. Китай не публікує даних про страти.